Mažeikiai lieka be pergalių: KMT starte „Neptūnui“ pergalę išplėšė baudų metimas

Mindaugas Brazys (LKL nuotr.)

Kovas „Citadele-KMT“ pirmajame etape pradėjo dar dvi LKL komandos.

Aukščiausios šalies krepšinio lygos debiutantai savo pirmosios pergalės sezone dar turės palaukti. Lygos sezoną pradėję 4 pralaimėjimais, Mažeikių krepšininkai pergalės neiškovojo ir prasidėjusiame KMT grupių etape, kuriame po pratęsimo 86:87 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“.

Svečiai iš uostamiesčio visas rungtynes buvo priekyje, dėka 2 kėlinuke susikrautos persvaros – 45:33 Tačiau trapus pranašumas nebuvo išsaugotas ir mažeikiškiai rezultatą išlygino likus žaisti 2 minutes iki pagrindinio laiko pabaigos. Komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis, o nugalėtoją galėjęs nulemti Igno Sargiūno metimas likus 2 sekundėms buvo netaiklus. 76:76 ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Papildomo laiko metu vaizdas aikštelėje nesikeitė, nei vienai komandoj nepavyko atitrūkti daugiau nei per vieną metimą. Viskas vėl lėmėsi paskutinėmis rungtynių akimirkomis. Esant lygiam rezultatui ir iki pratęsimo pabaigos likus 6 sekundėms, vieną baudos metimą pataikė Ignas Sargiūnas, o tolimas Kay Bruhnke metimas, aidint sirenai, tikslo nepasiekė. Galutinis rungtynių rezultatas 86:87.

Rezultatyviausias ir naudingiausias rungtynių žaidėjas – Martynas Pacevičius. „Neptūno“ aukštaūgis pelnė 18 taškų, atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 24 naudingumo balus. Jam geriausiai talkino pergalingų taškų autorius Ignas Sargiūnas. Jis pelnė 16 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 naudingumo balą.

Mažeikių ekipą į priekį vedė legionieriai. Daniel Dolenc pelnė 15, Henri Kontonen ir Andris Misters – po 14, Kay Bruhnke – 12 taškų. Neseniai prie komandos prisijungęs Martynas Gecevičius šį kartą pasižymėjo 6 taškais.

Kitas grupių etapo rungtynes „Neptūnas“ žais spalio 18 dieną, namuose su Utenos „Juventus“. „ M Basket – Delamode“ spalio 19 dieną Klaipėdoje susitiks su Gargždų krepšininkais.