Maxas Verstappenas laimėjo Meksikoje ir pasiekė naują F1 rekordą

Getty Images nuotr.

Čempiono titulą jau anksčiau užsitikrinęs Maxas Verstappenas nemažina apsukų besibaigiančiame formulės 1 čempionate ir startavęs iš pirmos pozicijos laimėjo Meksikos Grand Prix.

Antrus metus iš eilės titulą iškovojusiam M.Verstappenui teko atlaikyti didelį Lewiso Hamiltono spaudimą. Mercedes lenktynininkas buvo arti pirmoje lenktynių dalyje, tačiau vėliau teko pripažinti Red Bull pranašumą ir tenkintas antra vieta.

„Šiandien gal ne visai teisinga buvo strategija, padangų pasirinkimas nebuvo geras, bet vis tiek tai puikus rezultatas. Turėti vos dviejų sekundžių skirtumą lenktynėse tikrai puiku. Labai džiaugiuosi komanda ir nuveiktu darbu“, – kalbėjo L.Hamiltonas.

Mercedes komandos vadovas Toto Wolffas po lenktynių pripažino, kad pasirinkimas startuoti su vidutinio kietumo padangomis nebuvo geras. Red Bull komanda lenktynes pradėjo su minkštomis padangomis.

M.Verstappenas šį sezoną laimėjo jau 14-ą formulės 1 čempionato etapą ir pagal šį rodiklį pagerino Michaelio Schumacherio ir Sebastiano Vettelo rekordą, kuomet jie atitinkamai 2004 ir 2013 metais čempionate laimėjo po 13 etapų.

„Dar vienos puikios lenktynės. Ko gero geresnės nei patys tikėjomės“, – pergale džiaugėsi nugalėtojas M.Verstappenas.

Trečią vietą Meksikos etape užėmė karštai aistruolių tribūnose palaikomas Sergio Perezas. Už jo finišavo kitas Mercedes pilotas George‘as Russellas. Britui papildomas taškas atiteko už greičiausiai įveiktą ratą.

Penktą ir šeštą vietas pasidalino Ferrari atstovai – Carlosas Sainzas ir Charlesas Leclercas.