Masiuliui – kritikos lavina: „Labiausiai pervertintas žaidėjas Lietuvoje“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Gytis Masiulis (LKL nuotr.)

Nors šį sezoną svarbių rungtynių nepralaimi, bet Vilniaus „Rytas“ susiduria su daugiau vargų nei turėtų. Vienas jų – Gytis Masiulis.

Sunkiojo krašto puolėjas metus tobulėjo Ispanijoje, sėkmingai pasirodydavo Lietuvos rinktinėse FIBA langų metu, o 2021 m. vasarą prasprūdo net į Dariaus Maskoliūno pagrindinę rinktinę olimpinių žaidynių atrankai.

Greičiausiai „Rytas“ tikėjosi, kad tai bus solidus startinio penketo žaidėjas, o jei ir nebus vienu lyderių, tai bent nenuvils. Kol kas ekspertams susidaro kitoks vaizdas.

„Betsafe-LKL“ pirmenybėse aukštaūgio statistika per vid. 19 minučių siekia 6,7 taško, 4,1 atkovoto kamuolio ir 7,4 naudingumo balo.

FIBA Čempionų lygoje popieriai dar prastesni – per vid. 18 minučių renka po 4,9 taško, 3,8 atkovoto kamuolio ir 4,1 naudingumo balo.

Dar labiau liūdina pataikomų tritaškių procentas, kuris tiek LKL, tiek Čempionų lygoje sukasi apie 27 proc.

„Man tai yra labiausiai pervertintas žaidėjas Lietuvoje, – naujausioje „O, Sportas“ laidoje rėžė krepšinio treneris Tomas Purlys. – Žaidėjas yra priklausomas vien nuo tritaškių, kurių dar ir nepataiko.“

Gytis Masiulis (LKL nuotr.)
Gytis Masiulis (LKL nuotr.)

Masiulis prieš tai vietinėje lygoje sužaidė penkis sezonus. Klaipėdos „Neptūne“ ir Panevėžio „Lietkabelyje“ jo naudingumas svyruodavo ties 15 balų riba, o tame pačiame Kauno „Žalgiryje“ 2016-17 m. jis rinkdavo po 8,2 naudingumo balo.

Purlys ir Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ sporto direktorius Žydrūnas pabrėžė dar vieną dalyką, kuris trukdo Masiuliui įsitvirtinti aukščiausiame lygyje – charakterio bruožai.

„Vien tik per savo ūgį kartais atsikovoja kamuolį, bet nėra tas charakteris, kuris būtų kovotojas ir vien dėl savo kovingumo atkovotų kamuolius“, – kritikavo Purlys.

„Gytis Radzevičius neturi didelio judesių arsenalo, bet jis turi vidinį charakterį, – su komandos draugu Masiulį lygino Urbonas. – Lipa ant kiekvieno krepšio.“

Daugiau apie Vilniaus „Rytą“ ir kitas krepšinio aktualijas išgirsite naujoje „O, Sportas“ laidoje:

Pasidalinti