Mamukelashvilis planuoja patriukšmauti su Sakartvelo rinktine Olimpinėje atrankoje

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

San Antonio „Spurs“ aukštaūgis Sandro Mamukelashvilis po nesusiklosčiusio sezono Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) nėra užtikrintas savo ateitimi lygoje.

Iš Sakartvelo kilęs žaidėjas šiuo metu labai atidžiai stebi Italijos lygos finalus ir užsiminė, kad palaiko labai savo gerą draugą, Bolonijos „Virtus“ lyderį – Tornike Shangelia.

Interviu metu Mamukelashvilis papasakojo apie artimą ryšį su Shangelia, artėjančią Olimpinę atranką, prie kurių komandų labiausiai norėtų prisijungti grįžus į Europą ir įspūdžius apie Wembanyamą.

„Tornike man yra tarsi vyresnysis brolis, iš kurio daug mokausi. Nuo pat vaikystės stebėjau, kaip jis rungtyniauja ir visada stengiausi lygiuotis į jį. Jis tikriausiai yra vienas artimiausių mano draugų, kuriam visada skambinu, kai reikia patarimo ar pagalbos.“, – kalbėjo Sandro.

Šį sezoną prie San Antonijaus komandos prisijungė ir Prancūzijos jaunasis talentas Victoras Wembanyama, kuris tapo vienas iš ryškiausių lygos žaidėjų.

Kartvelas papasakojo apie prancūzo potencialą ir žaidimą kartu su juo.

„Ne viskas sukasi, tik apie krepšinį. Reikia pažvelgti ir jo charakterį. Jis protingas, sunkiai dirbantis ir nesavanaudiškas vaikinas. Puikus komandos draugas ir lyderis. Atvykstą į salę kiekvieną dieną ir treniruojasi iki išnaktų. Savo darbo etika, talentu jis motyvuoja mus būti geresniais” – apie prancūzų talentą kalbėjo Mamukelashvilis.

„Aikštelėje jis neįtikėtinas. Nieko nėra, ko jis negalėtų išmokti ar padaryti. Jis yra tarsi ateivis, kuris atvyko perkelti krepšinį į kitą lygį. Man garbė būti šalia jo, mokytis ir kautis su juo. Vieną dieną net neabejoju, kad bus vienas geriausių kada nors žaidusių krepšininkų.”, – gyrė prancuzą Sandro.

Sakartvelo rinktinės žaidėjas kitam sezonui kontrakto neturi su jokia komanda. Pats žaidėjas neskuba grįžti į Europą, tačiau sugrįžimo atveju save mato Italijoje.

„Labiausiai norėčiau sugrįžti į Italiją. Kurioje komandoje tiksliai nepasakysiu. Ar tai būtų „Milano“, ar „Virtus“, bet karjerą noriu užbaigti Italijoje.”, – atviravo aukštaūgis.

Kalbos vis sukasi, kad žaidėjas gali grįžtį į Senajį žemyną, tačiau pats sieks vasarą likti NBA.

„Didžiuojuosi, kad esu NBA dalis. Tikiuosi, kad ir toliau galėsiu tobulėti ir gauti daugiau žaidimo laiko. Man tikrai didelė garbė būti šalia puikių komandos draugų ir mokytis iš jų. Nežinau, kaip viskas klostysis toliau, bet labai džiaugiuosi, kad galiu žaisti čia.”, – apie savo ateitį kalbėjo krepšininkas.

Šiame sezone San Antonijaus komandoje jis rinko po 4,1 taško, 3,2 atkovoto kamuolio ir 1,1 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Nors žaidėjas šiuo metu yra laisvasis agentas, tačiau apie kitą sezoną negalvoja ir visą dėmesį skiria į artėjančią Olimpinę atranką su Sakartvelo rinktinę, su kuria sieks iškovoti kelialapį į Olimpiadą.

Kaip vieną iš stipriausių oponentų išskyrė Latvijos rinktinę.

„Bus labai sunku. Jei nežais Porzingis, komanda atrodys šiek tiek kitaip, bet nepaisant to Latvija yra neįtikėtina komanda. Jie žino, kaip dalintis kamuoliu ir išnaudoti savo stiprybes. Nereikia pamiršti ir Filipinų, kurie irgi duos gerą kovą., – apie Olimpinę atranką kalbėjo žaidėjas.

Sakartvelo rinktinėje vyksta nemaži pokyčiai. Ilgametį trenerį Zourusą keičia Dzikičius, o rinktinėje savo karjeros baigia ir Shermadinis bei Tsintadze.

Pats NBA žaidėjas tiki savo komandos šansais patriukšmauti atrankoje.

Turime naują trenerį Dzikičių ir daug pasitraukusių žaidėjų, tokių kaip Šermadinis ir Tsintadzė. Bus sunku, bet stengsimės persigrupuoti Trevize ir padaryti viską, ką galim. Aš tikiu savo vaikinais ir manau, kad turime šansą patekti į Olimpiadą.”, – mintimis dalijosi Sakartvelo rinktinės talentas.

Olimpinė atranka prasidės liepos 2–7 d.

Pasidalinti