Maloniai nustebintas Maksvytis apie kandidatus, lyderius ir atkabinimus

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 6 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis. Skirmantas Lisauskas/BNS nuotr.

Kazys Maksvytis prisipažino, kad pirmose draugiškose rungtynėse nesitikėjo tokio gero Lietuvos rinktinės žaidimo. Pasaulio čempionatui besirengianti Lietuva 100:72 nugalėjo Ukrainos komandą.

Treneris teigė, kad didžiausias dėmesys komandos žaidime buvo skirtas išbandyti kaip galima daugiau žaidėjų ir panaudoti daugiau įvairių penketų.

Lietuvos komandoje rezultatyviausiai žaidė Vaidas Kariniauskas, įžaidėjas pelnė 18 taškų ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Rinktinė žaidė be savo prognozuojamų trijų lyderių – Jono Valančiūno, Igno Brazdeikio ir Roko Jokubaičio.

Įžaidėjo pozicijoje teko rungtyniauti Matui Jogėlai.

„Labiau žiūrėjome ne Ukrainos rinktinės, o savo reikalų, pabandėme skirtingus penketus. Skirtingas gynybas. Labiau jos buvo skirtos kandidatams išsiryškinti. Gal ir ateinančiose rungtynėse kažką panašaus darysime. Nes kontrolinių rungtynių turime nemažai, – apie pirmąsias draugiškas rungtynes kalbėjo Maksvytis. – Net per geros sakyčiau, kaip pirmoms rungtynėms. Jos pasikeitė, kai pradėjome keistis ginamaisiais, išmušėme varžovus iš ritmo. Puolime gerai judėjo kamuolys, kažkur nesusitvarkėme su atkovotais kamuoliais. Trūko gal šiek tiek fiziškumo ir pastangų. Ir be abejo, buvo nesusikalbėjimo gynyboje, bet kaip pirmoms rungtynėms tai normalu.“

– Matas Jogėla įžaidėjo pozicijoje žaidė iš bėdos?

– Pataikėte su klausimu ir iš bėdos, ir norėjome pabandyti kaip jis elgsis įmestas į ugnį. Ar išplauks įmestas į baseiną. Ir Tomą Dimšą dar norėjau pasaugoti. Nes jis po operacijos dar irgi grįžtą į ritmą. Ir Roką Jokubaitį nuėmėme nuo šitų rungtynių, kadangi turėjo didelį krūvį. Galbūt kitose rungtynėse Matą pabandysime šiek tiek natūralesnėje pozicijoje.

– Ar išplaukė Matas, kaip įvertintumėte jo žaidimą? (8 taškai, 6 atkovoti kamuoliai, 7 rez. perdavimai.)

– Na beveik dvigubas dublis. 7 rezultatyvūs perdavimai ir 4 klaidos. Įspūdis bendrąja prasme neblogas.

– Dėl trečio vidurio puolėjo pozicijos kovojo Gabrielius Maldūnas ir Donatas Tarolis. Kokį įspūdį paliko jų žaidimas?

– Šios dienos rungtynėse pasirodė, kad puolime gyviau atrodė Tarolis. Gynyboje gal šiek tiek geriau Maldūnas. Kai priimsime sprendimą ir rinksime pagal funkcijas, kurios svarbiau komandai.

– Ar nekelia nerimo Tado Sedekerskio žaidimas puolime? Jis nemetė nei vieno karto į krepšį rungtynėse.

– Nepasakyčiau, kad kelia. Tik po rungtynių pastebėjau, kad jis nemetė į krepšį, buvo gyvas, labai gerai dalyvavo mūsų gynybinėse užduotyse. Tikiuosi, kad kitose rungtynėse gal ir mes atkreipsime didesnį dėmesį į jį.

– Koks jūsų manymu yra optimalus žaidėjų skaičius, kad vyktų produktyvios treniruotės?

– Mes šią savaitę dar treniravomės trimis penketais, mažinsime, be abejo, žaidėjų skaičių. Optimalus skaičius turbūt yra keturiolika. Tai dar tiksliai negaliu atsakyti. Bet, manau, po sekančių rungtynių reikės priimti kažkokius sprendimus.

– Rinktinėje būdavo problema tritaškiai, pagal pataikymą dažnai buvome paskutiniai. Šiose rungtynėse jie liejosi laisvai. Kiek tai šiemet yra akcentas?

– Tuos tritaškius, kuriuos sumetėme, jie buvo logiški. Gerai įžaisti. Sumetė geri metikai. Tiek Eimantas tiek Deividas. Kartais jie net neprisiliesdami prie kamuolio išplečia aikštelę ir atlaisvina erdves kitiems žaidėjams. Šiandien man visai patiko kaip mes laisvai ir gražiai puolėme.

– Jonas Valančiūnas jau sportuoja su rinktine, kaip jis atrodo, kokia jo forma?

– Jis prieš tai sportavo be kontakto. Nuo kitų rungtynių bandysime jį įtraukti į ritmą, nes jis ilgai nežaidęs. Patys žinote, kad geriausia įeiti į formą tai žaidžiant krepšinį. Dabar jis nuo pat pirmos dienos buvo stovykloje, sportavo individualiai. Tikiuosi, kad įeis į formą ir bus lyderis.

– Ką galite pasakyti apie Vaido Kariniausko žaidimą?

– Na mes Vaidą pasikvietėme, kad pridėtų kūrybiškumo. Gerai kuria, gerai žaidžia pikenrolo situacijose, darėme netgi opcijas kai jis žaidžia po krepšiu. Žiūrint į priekį, atrodo kad su Jokubaičiu būtų gražus įžaidėjų tandemas.

– Kokius dar pamatėte Jogėlos privalumus?

Kalbant apie puolimą jis yra dar vienas kūrėjas su kamuoliu. O gynyboje gali spausti kamuolį. Dideliems su juo lengviau keistis ginamais žaidėjais. Jis įdomus, padaręs pažangą ir tikrai vertas šanso.

– Deividą Sirvydį rezervinėje rinktinėje matėme kaip labai daug atakuojantį. Dabar jis buvo labiau be kamuolio žaidėjas. Kokį įspūdį jis paliko tokioje rolėje?

– Neblogą įspūdį paliko. Rungtynių pabaigoje jeigu pamenat Gabrielius Maldūnas kur pelnė taškus, pusė jų priklauso Sirvydžiui. Kadangi jis agresyviai išbėginėjo, varžovai jį gerbia. Išplečia aikštelę, tada atsiranda erdvės po krepšiu. Paliko neblogą įspūdį, stengėsi, metė gerus metimus. Gal patį pirmą paskubėjo, visi kiti, geri metimai. Toks žaidėjas, kuris gali sukurti kažkokias specialias situacijas po minutės pertraukėlės.  

– Kokį Donato Motiejūno vaidmenį matote šioje rinktinėje?  

– Su juo neblogai juda kamuolys, gal kitą kartą labiau norėjosi, kad jis pats užsibaiginėtų, nes turint tiek Joną, tiek Donatą, nemanau, kad kitos komandos turės tokio lygio aukštaūgius, kurie neblogai žaidžia po krepšiu. Turėsime du aukšto lygio vidurio puolėjus. Kaip minėjau prieš tai, jo akys dega bene karščiausiai. Tai yra smagu.

Pasidalinti