Maksvytis: „Su Serbija turime daug nesuvestų sąskaitų“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis. Erikas Ovčarenko/BNS foto

Prieš pasaulio čempionato ketvirtfinalio rungtynes su Serbija Lietuvos rinktinės vyriausiasis strategas Kazys Maksvytis kratosi favoritų statuso.

Ketvirtfinalio rungtynes lietuviai pasitinka po trečios pergalės istorijoje prieš JAV krepšininkus, tačiau Maksvyčio teigimu, dabar ši pergalė turi būti užmiršta.

„Po rungtynių visada sunkiau užmigti. Anksčiau nei antrą nakties kol kas užmigti nepavyksta, bet reikia išsimiegoti, pasiruošti rungtynėms, – teigė Maksvytis. – Galiu išduoti paslaptį, kad kai kurie trenerių štabo nariai miegojo tik kelias valandas, bet turime per pusę paros paruošti informaciją žaidėjams. Turėjome paskutinę treniruotę. Rytoj buvo numatyta dar viena ankstyva treniruotė, tačiau ją praleisime. Pabandėme šiek tiek atgaivinti žaidėjus ir suteikti pakankmai informacijos rytdienos rungtynėms. Treniruotė lyg ir pavyko.“

– Kokį įspūdį iš vaizdo įrašų padarė Serbijos rinktinė?

– Sakyčiau, kad tai yra neįprasta komanda serbiškam krepšiniui, labai gerai bėga į greitą puolimą, pelno, rodos, daugiausiai taškų turnyre. Jie yra fiziški, gynyboje žaidžia klampų serbišką krepšinį, dideliais kūnais ir kontaktais išmušinėja iš derinių. Panašiausia, ką sutikome iki šiol, buvo Graikijos rinktinė. Laukia stiprus varžovas, tačiau aštuntuke silpnų varžovų tikėtis jau nereikia.

– Ką galima pasiimti iš italų pergalės prieš serbus?

– Iš rungtynių su Italija galima paimti nedaug, nes serbai daug keitėsi ginamaisiais, naudojo ne tokią taktiką, kokią naudos prieš mus. Manau, kad iš kitų rungtynių galima pasiimti daugiau.

– Kiek serbai yra priklausomi nuo Bogdano Bogdanovičiaus žaidimo?

– Ne paslaptis, kad pagrindiniai žaidėjai, apie kuriuos sukasi serbų žaidimas, yra Bogdanovičius ir Milutinovas. Be abejo, yra eilė Eurolygos žaidėjų – Guduričius, abu Jovičiai. Pagal pavardes ir talentą nemanau, kad turime pranašumą. Pažiūrėsime, ar pavyks pranašumą įrodyti aikštėje.

– Ar Milutinovas yra vienas neparankiausių varžovų Valančiūnui?

– Nesakyčiau. Mūsų rinktinei, Jonui ir Donatui tokie senamadiški aukštaūgiai, nedaug žaidžiantys pick and pop, yra parankūs. Bent prieš rungtynes neatrodo, kad tai bus neparankus varžovas Jonui.

– Prieš visas rinktines kol kas pavyko laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių. Ar galima to tikėtis ir prieš Serbiją?

– Prašome iš žaidėjų nekeisti veido nei gynyboje, nei puolime, išlaikyti savo žaidimo stilių, priimti informaciją iš trenerių. Tikiuosi, kad tą stilių išlaikysime ir toliau.

– Kol kas čempionate remiatės labai plačia rotacija. Ar to galima tikėtis ir atėjus lemiamoms rungtynėms?

– Turbūt ne, lemiamoms kovoms rotacija tikriausiai šiek tiek sumažės. Bet platesnė rotacija padėjo žaidėjus išlaikyti sąlyginai šviežesnius.

– Nikola Milutinovas įvardijo Lietuvą kaip poros favoritę. Ar pritartumėte jam, ar tai yra daugiau psichologiniai žaidimai?

– Prasideda psichologiniai žaidimai. Nemanau, kad Lietuva yra favoritė. Turime nemažai sąsajų su Serbijos krepšiniu, galime pavadinti nesuvestomis sąskaitomis nuo senų laikų. Abi šalys – tarp Europos krepšinio lyderių. Labai prašome žaidėjų nepasiduoti favoritų statusams, neskaityti laikraščių, tų visų pagyrimų, nes serbai mūsų nesutiks su gėlėmis, šampanu ir raudonu kilimu. Reikės viską išrodyti iš naujo. Vienas iš dalykų, kuriuos stengėmės daryti pastarąsias paras, buvo ne tik pailsėti fiziškai, bet ir kuo labiau įteigti žaidėjams, kad reikia visą dėmesį skirti artėjančioms rungtynėms.

– Kalbant apie nesuvestas sąskaitas, kas jums labiausiai yra įsiminę iš praeities rungtynių su serbais?

– Turbūt 1995 metų Europos čempionato finalas su Jugoslavija.

– Ignas Brazdeikis ir Vaidas Kariniauskas kalbėjo, kad tai bus kone svarbiausios rungtynės jų karjerose rinktinėje. Ar apie jus galima tą patį pasakyti?

– Tikriausiai taip. Ketvirtfinalis vyrų krepšinyje. Spaudimo yra ir jį reikia turėti, bet labai gerai būtų, jeigu komanda žaistų taip, kaip žaidė iki šiol.

– Ar pasiruošimą kažkiek keičia, kad žaisite neįprastai ankstyvu laiku?

– Praradome kelias poilsio valandas, rytinę treniruotę, bet tokios pačios sąlygos yra ir mūsų varžovams. Turime greitai sureaguoti, prisitaikyti ir nuaidėjus švilpukui būti geriau pasiruošę už serbus.

– Vakar Kariniauskas buvo turbūt populiariausias čempionato žaidėjas. Kokių patarimų jam davėte?

– Kuo greičiau viską užmiršti. Pasidžiaugsime, kai baigsis čempionatas, o dabar vėl viskas iš naujo, vėl nauji iššūkiai.

Pasidalinti