Maksvytis paaiškino Tubelio atkabinimą, Valančiūnas įvertino „gerą bičą“ Maldūną

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 7 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (LTU Basketball nuotr.)

Su Lietuvos rinktine nesėkmių seriją pasiruošimo cikle nutraukęs Kazys Maksvytis paaiškino Gabrieliaus Maldūno pasirinkimą vietoje Ąžuolo Tubelio ir atskleidė, ką dar norėtų pataisyti prieš pasaulio čempionatą.

Penktadienį Maksvyčio vadovaujama rinktinė paskutinėse kontrolinėse rungtynėse tėvynėje 84:80 pranoko Suomijos krepšininkus nutraukė trijų pralaimėjimų iš eilės seriją, kurią rugpjūčio 4 dieną Tamperėje pradėjo ta pati Lauri Markkaneno vedama kariauna.

Po pergalės vyr. strategas taip pat pranešė, jog už darbą padėkojo Ąžuolui Tubeliui, vietoje kurio į pasaulio čempionatą vešis Gabrielių Maldūną.

„Laimėjome rungtynes, nors energijos prasme man nepatiko, kaip į jas įėjome, – teigė Maksvytis. – Iš kitos pusės, tai yra pateisinama. Turėjome laisvą dieną po prancūzų, vakar turėjome paskutinę treniruotę, dar užkrovėme komandą. Praktiškai paskutinė kontaktinė treniruotė, o tai turbūt ir turėjo įtakos energijos trūkumui.

Turėjome problemų su greitu puolimu, šioje vietoje turėtume pasitaisyti. Sumažinome klaidų skaičių, antroje pusėje padarėme tik dvi. Puolime susikūrėme progų ir viskas buvo gerai, gynybą dar reikėtų pagerinti.“

„Varžybos buvo tikrai nelengvos. Jie tikrai nebloga komanda, turinti, kaip sakė treneris, gerą greitą puolimą, – treneriui antrino Lietuvos rinktinės kapitonas Jonas Valančiūnas. – Turėjome su juo problemų, buvo sunku stabdyti jų lyderį Markkaneną. Džiugu, kad pasiekėme pergalę. Tikrai ji nebuvo lengva, bet taip ir ugdome charakterį. Paskutinės sekundės vis tiek suteikia daugiau to pasitikėjimo.“

– Treneri, kiek ši pergalė buvo svarbi po trijų pralaimėjimų iš eilės?

– Pabandysiu būti ciniškas ir priminti, kad tai visgi yra draugiškos rungtynės. Jos yra skirtos gerinti žaidimą ir tarpusavio sutarimą. Galima laimėti jas visas ir būti pasiruošęs psichologiškai, bet svarbu bus rungtynės čempionate. Laimime ar pralaimime – aš į tai nežiūriu. Svarbiausia, kad gerėtų kokybė. Nesakyčiau, kad buvo labai svarbu pasiekti šią pergalę, kad nesulūžtume. Svarbu bus už geros savaitės.

– Ar sutinkate, kad keitimai šiek tiek išderindavo žaidimą, ypač kėlinių pabaigose?

– Iš vienos pusės – taip, iš kitos – žaidėme 10-11 žmonių rotacija. Dvyliktas žaidėjas gavo mažesnį vaidmenį. Čempionatas vyks kas dvi dienas, tai ta rotacija bus reikalinga. Be abejo, ritme esančius žaidėjus laikysime ilgiau, bet dabar norime įtraukti visus. Čempionato toks formatas, kad kiekvienas žaidėjas bus svarbus. Jeigu žaisime kas antrą dieną rungtynes, lyderiai po 30 minučių nepatemps.

– Ar į dvyliktuką patekęs Maldūnas gali tikėtis kažkokių minučių, ar bus toks žaidėjas dėl viso pikto.

– Gali, jeigu kažkiek reikės pakeisti rungtynių ritmą, paspausti ar keistis gynamaisiais, bet žinoma, kad remsimės pagrindiniais aukštaūgiais.

– Kaip jums pasirodė šiandien jo 4 minučių atkarpa?

– Pradžia buvo nebloga, po to kažkiek pavargo. Tai natūralu, kai žaidėjas nežaidžia daug. Gal kažkiek trūko užtikrintumo, bet žinome, ką iš jo galime gauti. Todėl ir pasirinkome labiau patikrintą variantą – Gabrielių.

– Kaip į šią žinutę reagavo abu žaidėjai?

– Reikėtų jų klausti. Ąžuolas padėkojo už buvimą rinktinei ir pažadėjo grįžti kitais metais.

– Liko dvejos kontrolinės rungtynės, ką per jas dar tikitės pagerinti ir kas dar labiausiai kelia nerimą.

– Niekas man nekelia nerimo. Kodėl jį turėtų kažkas kelti? Sumažinsime krūvius, peržvelgsime rungtynes, kažką patobulinsime. Nereikia skambių frazių, kad treneriui kažkas kelia nerimą. Komanda yra gera, klauso, dirba. Šiandien nebuvo pačios geriausios rungtynės, bet manau, kad susitvarkysime.

– Jonas šiandien rodė pavyzdį, pirmoje rungtynių pusėje lenktyniavo ir su Lauri Markkanenu. Kiek jo pavyzdys ir lyderystė tempia komandą?

– Jonas kiekvienais metais rodo pavyzdį atvažiuodamas į rinktinę. Šiemet prisijungė anksčiau. Jis yra geras pavyzdys tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Jis yra lyderis ir kapitonas. Sunkiose rungtynėse jis ir turi tempti komandą.

– Kokius gerus ir blogus dalykus atskleidė rinktinės žaidimas prieš Markkaneną?

– Kažkiek reikėtų daugiau padėti vienas kitam, kai jis yra su kamuoliu. Šiandien vėl to nebuvo. Agresyviai spaudėme varžovus ir gal per daug išsiplėtę buvome, kai jis atakavo krepšį. Reikėjo jį priversti nusimetinėti. Bet Eimantas Bendžius prieš jį vėl atrodė neblogai.

– Kokį bendrai vaizdą susidarėte apie Ąžuolą Tubelį per treniruotes?

– Jis dar turi išsigryninti, kurioje pozicijoje žais. Jo žaidimo stilistika man labiausiai primena Domantą Sabonį. Kairiarankis, gali žaisti po krepšiu, yra mobilus. Labiau penktas nei ketvirtas. Tokios ir nuomonės.

– Kaip pavyko sumažinti klaidų skaičių nuo pirmoje pusėje padarytų 10 iki 2 antroje?

– Nežinau, gal kapitonas rūbinėje kažką pasakė per pertrauką (juokiasi). Pradėjome paprasčiausiai labiau branginti kamuolį, greičiau įėjome į puolimą, greičiau kirtome vidurio liniją, su kuo turėjome problemų pirmoje pusėje.

– Jonai, kaip kilo idėja padaryti tokį dėjimą?

– O, pagaliau ir man klausimas (juokiasi). Tokia ir idėja. Truputį pajuokavom ir tiek.

– Gabrielius jums yra naujas žmogus rinktinėje, kokį įspūdį jis sudaro jums, kaip kapitonui?

– Jis yra sunkiai dirbantis, tikrai geras bičas, kuris ir rūbinėje padrąsina kitus. Bičas savo vietoje, dirba sunkiai, aikštelėje gali pasikeisti, duoda kitokį vaizdą nei mes su Donatu. Mes labiau tipiniai centrai, o jis – mobilesnis. Manau, kad tokio žaidėjo tikrai reikia. Treneris žino ką daro. Pasilikome jį su mintimi, kad jis galėtų būti aukštaūgis mažesniame penkete.

– Ką dar norėtumėte pagerinti prieš pasaulio čempionatą? Puolimą, gynybą ar ryšį tarp žaidėjų?

– Sumažinsime krūvius, sumažinsime rotacijas. Galbūt jau kažkiek orientuosimės į pirmas rungtynes pasaulio čempionate. Egipto komanda irgi yra bėganti, reikės geriau gintis greitame varžovų puolime. Labai svarbu, kad visi žaidėjai yra sveiki. Matome, kad kitose rinktinėse yra tų netekčių. Yra pliusas, kad taip lėtai įsibėgėjame, o forma ateis.

– Ar stebite kažkiek kitas rinktines ir ar yra kas palieka maloniausią įspūdį?

– Favoritai vis tiek turbūt bus JAV, Prancūzija, Kanada ir Vokietija, surinkusios geras komandas ir turinčios daug NBA žaidėjų.

– Jonai, ar jums lieka laiko pasižvalgyti į kitas kontrolines rungtynes?

– Aišku, kad labiau koncentruojamės į savo reikalus, bet vis tiek dabar yra visagalis internetas, tai yra labai paprasta sekti tai, kas vyksta net ir už Atlanto. Mačiau kelias rungtynes tarp JAV ir Ispanijos, slovėnus, kanadiečius. Tikrai buvo nemažai gerų varžybų ir gražių rezultatų.

– Ar nesusirašėte su buvusiu bendraklubiu Jarenu Jacksonu dėl potencialios tarpusavio dvikovos?

– Dar ne, bet pažiūrėsime. Gal reikės.

Pasidalinti