Maksvytis – apie Žiemelio įrašą, Valančiūno situaciją ir klubo paieškas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (LTU Basketball nuotr.)

Pirmadienį Druskininkuose surengtoje Lietuvos rezervinės rinktinės spaudos konferencijoje vyr. strategas Kazys Maksvytis pristatė pasiruošimo planus, pasidalijo naujienomis apie Joną Valančiūną ir klubo paieškas.

Pirmadienį rezervinė rinktinė su Ąžuolu Tubeliu, Augustu Marčiulioniu ir Eimantu Bendžiumi priešakyje pradėjo savo stovyklą, kurios pabaigoje laukia keli mačai su Libano krepšininkais, o keli žaidėjai iš jos vėliau prisijungs prie pagrindinės komandos stovyklos.

„Po ilgo laukimo malonu pradėti pirmą etapą, darbą su rinktine. Čia tekdavo dažnai atvažiuoti su jaunimo rinktinėmis ir po atvažiavimų visada neblogai sekdavosi čempionatuose. Tikiuosi, kad ši tradicija tęsis.

Malonu pirmame etape turėti jaunus, ambicingus ir talentingus žaidėjus. Bus labai smagu ir tikiuosi, kad gera pradžia leis tinkamai pasiruošti ir eiti iki galo“, – kalbėjo Maksvytis.

– Ar rezervinėje rinktinėje yra kokių nors naujienų?

– Kol kas naujienų neturime. Pirmame etape yra visi kviesti žaidėjai. Kažkiek mums pamaišė užsitęsęs LKL čempionatas. Tikimės, kad antram etapui nemaišys užsitęsusios vietinės lygos ir su mumis bus visi geriausi žaidėjai.

– Galbūt kažkiek aiškesnė Jono Valančiūno situacija dėl dalyvavimo olimpinėje atrankoje?

– Kaip minėjo federacijos atstovai, viskas turėtų paaiškėti iki birželio 17 dienos.

– Į rezervinę rinktinę kviestų Arno Veličkos ir Liutauro Lelevičiaus sezonai gali atitinkamai užsitęsti iki birželio 14 ir 13 d. Ar tai kažkiek komplikuoja rezervinės rinktinės pasiruošimą?

– Kažkiek komplikuoja. Juos buvome įtraukę, tikėjomės greitesnio scenarijaus, kad jie baigs čempionatą greičiau. Bet jeigu serija užsitęs, viskas komplikuosis.

– Ar į jų vietą planuotumėte kviesti kitus žaidėjus?

– Neplanuojame. Pasiruošimas trunka tik savaitę, trejos rungtynės. Surinkome gana neblogą sudėtį, manau. Pernai šis projektas labai pasiteisino. Surinkome talentingiausius, arčiausiai pagrindinės rinktinės esančius žaidėjus. Bus labai smagu pačiupinėti Lietuvos talentą.

– Galbūt turite kokių nors naujienų dėl naujo savo klubo?

– Dabar esu susikoncentravęs į rinktinę. Pailsėjau ir norisi kibti į darbus. Dėl klubinių reikalų naujienų kol kas neturiu.

– Prieš lemiamą Vilniaus derbio mačą „Wolves“ savininkas Gediminas Žiemelis tarsi davė suprasti, jog galite būti susitaręs su „Rytu“. Ar tame įraše yra pagrindo?

– Nėra pagrindo. Jeigu nuvažiuoji pažiūrėti rungtynių, iškart atsirandi tame sąraše. Manau, kad čia yra daugiau manipuliacijos.

– Ar turite nusimatęs kažkokį terminą dėl darbo klube?

– Kažkokį turiu, bet nesiruošiu eiti į pirmą pasitaikiusį klubą. Norisi išlaukti gerų sąlygų, juolab kad turime projektą ir su rinktine. Išlauksiu gero varianto.

– Kiek žaidėjų iš rezervinės rinktinės gali prisijungti prie pagrindinės komandos stovyklos?

– Manau, kad prie antro etapo gali prisijungti 3-4 žaidėjai. Pernai net 2 žaidėjai iš rezervinės rinktinės išvyko į pasaulio čempionatą. Labai vertiname pirmąjį etapą ir tikimės papildymo.

– Kiek esate susipažinęs su rezervinės rinktinės narių žaidimu?

– Daugmaž su visais. Su Ąžuolu Tubeliu ir Eimantu Bendžiumi matėmės dar visai neseniai, Augustą Marčiulionį galbūt teko seniau čiupinėti. Smagu bus dirbti su jaunu ir talentingu kolektyvu.

– Jūsų nuomone, ar yra daug šansų, jog dėl NBA finalo serijos Lietuvoje neišvysime Luka Dončičiaus?

– Manau, kad dar anksti dėl to spręsti. Jeigu serija pasibaigs anksčiau, jis atvyks.

– Kokios jūsų prognozės LKL finalams?

– „Žalgiris“ yra favoritai. Tikiuosi, kad jis ir laimės, o mažajame finale lai laimi stipriausi.

– Kiek jus nuliūdino Keenano Evanso patirta dar viena sunki trauma?

– Labai. Žinant tai, koks jis geras žmogus ir žaidėjas…. Jeigu jau pasirodė kalbų, kad jį būtų galima prijungti prie Lietuvos rinktinės, tai reiškia, kad jį lietuviai myli. Labai gaila jo asmeniškai, kad antrą kartą atsiduria tokioje situacijoje.

Pasidalinti