Maksvytis – apie suolą trinantį Brazdeikį: „Žaidžia tie, kurie žaidžia geriausiai“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis ir Ignas Brazdeikis. Foto montažas. LKL Nuotr.

Trečiadienį Kauno „Žalgirio“ komanda priartėjo per pergalę nuo LKL finalo. Visgi išvargtomis rungtynėmis ekipos vyriausiasis strategas Kazys Maksvytis nebuvo iki galo patenkintas, o kalbėdamas apie limituojamas Igno Brazdeikio minutes nebuvo linkęs išsiplėsti.

Trečiadienį antrosiose LKL pusfinalio serijos rungtynėse „Žalgiris“ 86:83 išvykoje nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ ir kovoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

Visgi rungtynėse ne viskas buvo rožėmis klota – joms įpusėjus „Žalgiriui“ teko naikinti 17 taškų deficitą.

„Manau, kad gerai žaidėme tik pirmą ir ketvirtą kėlinį. Taip blogai žaisdami viduryje galėjome ir pralaimėti rungtynes, – teigė Maksvytis. – Iš kitos pusės – pagyrimai komandai, kad grįžo iš -17 Panevėžyje prie tokios atmosferos. Suradome tiek gynyboje, tiek puolime žaidėjus. Užsikūrėme ir pasiekėme pergalę. Atkrintamosiose gražių pergalių nebūna, bet pasiimame laimėjimą ir važiuojame į Kauną.“

– Kokios priežastys varžovams leido pabėgti 17 taškų skirtumu?

– Manau, kad nebuvo kažkokių labai didelių taktinių klaidų. Buvo per daug pagalbos, pramiegotų prasiveržimų ar tritaškių. Paprasčiausiai reikėjo daugiau dėmesingumo. Kai pradėjome su tuo susitvarkyti, „Lietkabelis“, panašu, netgi pavargo. Mes didinome tempą ir laimėjome rungtynes.

– Ar tas 17 taškų sukrėtimas yra geras dalykas žvelgiant į tolimesnes atkrintamąsias?

– Žinoma. Norisi mokytis iš svetimų klaidų, bet gyvenime pats turi užlipti ant to grėblio, kad pasimoktytum. Blogas dalykas, kad leidome taip pabėgti, bet gerai tai, kad grįžome. Prie to prisidėjo keli žaidėjai. Kevarriusas Hayesas žaidė geriau nei pirmosiose rungtynėse, Isaiah Tayloras ypač pakėlė lygį. Jo 6 rezultatyvūs perdavimai antroje pusėje mus stipriai patempė.

– Ignas Brazdeikis pirmoje pusėje sužaidė 5 minutes, antroje išvis nepasirodė. Kas netenkino jo žaidime?

– Blogai žaidė ir dėl to nežaidė.

– Atrodo, kad paskutiniu metu jūsų netenkina, kad jis renkasi lengviausius sprendimus, meta atsitraukdamas. Šiandien po vieno tokio buvo pasodintas. Ar tai buvo jūsų žinutė jam?

– Nesinori išsiplėsti. Čia nėra vien kalba apie tą tritaškį. Atkrintamųjų rungtynes žaidžia tie, kurie žaidžia geriausiai. Nebėra laiko žaisti katės ir pelės žaidimo.

– Ar pačiam po ilgo sezono nesijaučia nuovargio?

– Liko tik dvi savaitės. Toks ir nuovargis. Pats pasirinkau tokį kelią. Norisi sezoną užbaigti geromis nuotaikomis, o vasara bus laisvesnė.

– Kitose rungtynėse galite sugrįžti į „Žalgirio“ areną. Kiek dėl to džiaugiatės?

– Pagaliau grįžtame į areną ir treniruočių salę.

– Kiek tokioje sezono stadijoje sunku nuteikti žaidėjus kautis? Kartais atrodo, kad žaidėjai neturi itin daug motyvacijos.

– Kartais taip būna komandose, kad pasibaigus europinėms kovoms atsiranda emocinis štilius. Manau, kad mes po truputį įsibėgėjame ir viskas bus gerai.

Pasidalinti