Maksvytis – apie sugrįžtantį Giedraitį ir revanšą Atėnuose

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.)

Kazio Maksvyčio vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ šią savaitę Eurolygoje keliauja į Atėnus.

Ketvirtadienį kauniečiai svečiuose susitiks su Atėnų „Panathinaikos“ ekipa, kuriai nusileido pirmajame rate.

„Važiuojame revanšo prieš varžovą, su kuriuo pirmajame rate turėjome vienas blogesnių rungtynių, – sakė Maksvytis. – Kažkiek tai lėmė ir mūsų blogas žaidimas, kažkiek per daug leidome ir jiems žaisti savo žaidimą.

Jie turi daug stiprių žaidėjų ir jie galėjo savo mėgstamiausią žaidimą. Mes tam nesutrukdėme, tad tikiuosi, jog šiame rate būsime padarę išvadas ir pasieksime revanšą.“

– Pirmajame mače Derrickas Williamsas pelnė 25 taškus. Ką galima kitaip daryti prieš jį?
– Tiek Williamsas, tiek Baconas turėjo geras rungtynes, gana nemažai taškų gavome greitajame puolime. Daug situacijų buvo, kur blogai gynėmės vienas prieš vieną. Jie mėgsta žaisti vienas prieš vieną, tad reikės neleisti, priversti daugiau dalintis kamuoliu, sumažinti erdves, kad jie nedarytų to, ką mėgsta labiausiai.

– „Panathinaikos“ pralaimėjo 7 iš 8 pastarųjų rungtynių. Kur jų problemos?
– Nesinori komentuoti kitos komandos reikalų. Komanda yra talentinga, nemažai individualiai stiprių žaidėjų. Vis tiek gali iššauti kiekvienose rungtynėse, tad juos gerbiame, vertiname, bijome jų ir ruošiamės rimtai.

– „Žalgiris“ liko be vieno įžaidėjų Isaiah Tayloro. Gal pasikalbėjote su Mantu Kalniečiu dėl karjeros pabaigos atidėjimo?
– Kol kas pokalbio nebuvo, bet Mantas su mumis (šypsosi). Ačiū Dievui, kad modelį jau buvome pasibandę prieš tai: pradėdavome rungtynes su Tomu Dimša, Lukas Lekavičius yra geresnės formos nei buvo prieš Keenano Evanso traumą. Dovydas Giedraitis, Mantas Kalnietis yra, tad bandysime išsidalinti minutes ir išspręsti problemą.

– Ar Dovydas Giedraitis jau sveikas?
– Taip, jis pagaliau prisijungė prie mūsų treniruočių. Be abejo, iki jo geriausios formos dar toli, bet jis pilnavertiškai treniruojasi ir padeda mums treniruotėse.

– Galbūt šiame laikotarpyje svarstote kažką iš dublerių išbandyti?
– Be abejo, naudosime tą patį modelį. Turbūt ir jūs žinote tuos pačius 2-3 dublerių žaidėjus, kurie papildo mus, žiūrint kokios pozicijos reikia labiausiai. Kai reikės pailsinti pagrindinės komandos žaidėjus, naudosimės ir jų paslaugomis.

– „Panathinaikos“ siejamas su Shabazzu Napieru. Nekirba dvejonė, kad iššaus šis gynėjas Atėnuose?
– Gandų nesinori komentuoti, bet teko prieš jį žaisti dar tada, kai jis buvo „Zenit“. Labai gerai atrodė, laimėjo priešsezoninį turnyrą, kur buvo geriausias žaidėjas. Jo galimybės didelės, bet nesinori gandų komentuoti.

– Galbūt turite informacijos, kas nežais „Panathinaikos“ gretose?
– Sunku yra sukontroliuoti, kas žais, kas nežais. Kiek žinome, paskutinių rungtynių nežaidė Nate’as Woltersas ir Marius Grigonis, pasigirdo pranešimų dėl Artūro Gudaičio. Ruošiamės prieš visus, galbūt juos ilsino, gal kitokie dalykai. Ateina toks laikas sezone, kai visoms komandoms pradeda lįsti problemos: ar tai traumos, ar tai kažkokie vidiniai nesutarimai. Aš vis tiek lieku prie tos nuomonės, kad reikia sklandžiai spręsti savo daržą, savo problemas ir mažiau kreipti, ką rašo apie varžovus. Mes, palyginus, visai neblogai susitvarkėme su netektimis, su tais dalykais, kurie bandė mus užpulti.

Pasidalinti