Maksvytis – apie save politikoje ir Cavanaugh būklę

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Kauno Žalgiris (zalgiris.lt nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ sugrįžta į Eurolygą, kur laukia kertinė dviguba savaitė.

13 pergalių ir 13 pralaimėjimų turintys žalgiriečiai bando gaudyti atkrintamųjų traukinį, o pagalius į ratus bandys kišti Berlyno ALBA.

Žaliai baltų vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis tradiciškai pakomentavo, ko galima laukti antradienio rungtynėse.

„Laukia nestandartinė komanda, žaidžianti netipišką krepšinį, – pradėjo Maksvytis. – Daug situacijų, daug užtvarų be kamuolio, geras kamuolio judėjimas, daug rezultatyvių perdavimų. Labiau orientuota komanda į puolimą, žaidžia labai dideliu greičiu, turbūt dėl to, kad ir treneris turi ispaniško akcento.

Kažkiek labiau orientuojamės ir į savo pusę. Po Karaliaus Mindaugo taurės buvo ir emocinis, ir fizinis atoslūgis. Komanda lyg tai neblogai darbavosi, bet kol kas nepavyko treniruotės darbų perkelti į aikštelę. Tikiuosi, kad jau pribrendome tą padaryti. Kiekvienos rungtynės dabar yra svarbios, tad žiūrime atsakingai ir ruošiamės.“

– Susitiksite su dviem klubais, kurie turnyrinėje lentelėje yra žemiau už jus. Kiek jaučiate būtinybę laimėti ir kaip tvarkotės su spaudimu?
– Nesinori didelio paveikslo žiūrėti, reikia žiūrėti į artimiausias rungtynes. Jei galvosi toli į priekį, tai gali nepasiekti tų tikslų, kuriuos esi išsikėlęs šiandien. Mūsų tikslas yra pasiruošti su ALBA ir laimėti prieš ją. Tada žiūrėsime ir antrąsias rungtynes. Viskas mūsų rankose ir tikimės, kad žingsnis po žingsnio savo situaciją pagerinsime.

– Pirmajame mače su ALBA stebuklingai panaikinote 20 taškų deficitą. Kiek yra akcentuojamos žaidėjams tos rungtynės?
– Ne tik mes, bet nemažai komandų įsivelia į ALBA žaidimą: greitą puolimą su daug atakų, daug perdavimų. Mes papuolėme į tai. Blogiausia yra, jei ALBA primeta savo žaidimą, priverčia žaisti greitai, kažkiek chaotiškai ir jie tame gerai jaučiasi. Galime pripažinti, kad Kaune išsigelbėjome ketvirtojo kėlinio dėka, tad šįkart norėtųsi rungtynes pradėti geriau ir neduoti varžovams tokio pranašumo, kokį jie buvo susikūrę Kaune.

– Dauguma trenerių sako, kad ALBA pasižymi visai kitokiu krepšiniu nei žaidžia didžioji dalis Eurolygos klubų. Kur yra pagrindinis jų išskirtinumas?
– Kaip ir minėjau, užtvaros be kamuolio, įkirtimai, greiti perėjimai iš vienos pusės į kitą. Kartais jie surezga savo puolimą nesumušdami kamuolio į žemę. Tuo, turbūt, jie ir yra išskirtiniai.

– Ar po išvykos į Kataloniją išsilaikė geri ženklai treniruotėse?
– Išsilaikė. Dėl treniruočių, dėl fiziškumo klausimų nėra. Gana neblogomis nuotaikomis užbaigėme ir rungtynes Kėdainiuose, tad dabar yra klausimas kaip išlaikyti tą patį fiziškumą, tą patį intensyvumą ir pridėti kažkiek kokybės. Tikiuosi, kad visa tai pagaliau persineš į aikštelę.

– Seniai girdėjome apie Tylerio Cavanaugh situaciją. Ar jis artėja prie sugrįžimo?
– Ne. Jis dar gydosi, pagal optimistinę prognozę jis galėtų grįžti gegužės pradžioje. Pažiūrėsime kaip bus.

– Šioje sezono stadijoje daugėja komandų, kurios dėl nieko nekovoja. Viena iš jų – ALBA. Ar tai lengvina kova?
– Sunku pasakyti. Man atrodo, kad kaip tik, kai komanda neturi ko prarasti, nėra įtampos, tai žaidžia atsipalaidavę, o jie tą daro visą sezoną. Tai yra pavojinga komanda ir ALBA reikia vertinti.

– „Žalgirio“ vienas iš pagrindinių ginklų būdavo susikeitimo gynyba. Ar su Isaiah Tayloru ši gynyba išlieka tokia pati efektyvi?
– Kai tik Isaiah atėjo, mes ją dažniausiai ir naudojame, nes kartais būna sunku perteikti visą didelės gynybos filosofiją. Yra lengviau perteikti kažkurią jos dalį, ypatingai susikeitimą ginamaisiais.

Ir pats buvau iškėlęs klausimą, kodėl vienoje ar kitoje savo gynyboje esame dabar blogesniame taške nei spalio gale ar lapkričio pradžioje. Bandome grįžti prie savo pagrindų, vėl prisiminti principus, supaprastinti viską ir išsireikalauti maksimumą. Tikiuosi, kad pagerinsime savo gynybą.

– Ar balsavote rinkimuose? Galbūt pats kažkada galvojate apie karjerą politikoje?
– Ne, esu ne vieną kartą kviestas dalyvauti. Tiesa, ne Kaune, o Klaipėdoje, kai treniravau „Neptūne“. Taip pat savo gimtajame Kretingos rajone, bet į politiką kol kas tikrai neisiu ir nesiruošiu. Niekada nesakyk niekada, bet tikrai nesiruošiu. Pabalsavau, išreiškiau savo pilietinę teisę ir turime tą, ką turime.

Pasidalinti