Maksvytis – apie saugomą Taylorą ir perdėtus žodžius apie Hayesą

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (LKL nuotr.)

Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis dar nesiryžta suteikti rimtesnių minučių traumų stabdomam Isaiah Taylorui.

Kauniečiai sekmadienį namuose 96:70 nepasigailėjo „Gargždų“. Tayloras šiame mače sužaidė 17 minučių bei įmetė 9 taškus (3/6 trit.).

„Mes atsargiai žiūrime su krūviais ir šiandien jo minutes limitavome, – apie Taylorą sakė Maksvytis. – Nusprendėme, kad geriau jis tegul žais po truputį ir bus žaidybiniame ritme. Tuo pačiu žiūrėjome, kad visada išeitų po apšilimo. Tikiuosi, kad po tokių rungtynių nieko blogesnio jam neatsitiko ir kad jis grįš stipresnis ir dar geresnis.“

Kalbėdamas apie rungtynes Maksvytis turėjo vieną pastabą, bet iš esmės buvo patenkintas, jog komanda pasiekė lengvą pergalę be ilsinamų Edgaro Ulanovo ir Rolando Šmito.

„Iki pilnos laimės trūko, kai pirmoje pusėje šiek tiek iššvaistėme savo pranašumą. Tačiau pavyko pailsinti lyderius, pavyko padalinti minutes kitiems, įgauti pasitikėjimo. Pasiėmėme tašką ir einame toliau“, – sakė Maksvytis.

„Gargždai“ pirmoje pusėje rodė kovą, o po Manto Ruikio tritaškio į ilgąją pertrauką išėjo su 4 taškų deficitu (43:47). Vis tik žalgiriečiai po pertraukos įjungė aukštesnę pavarą ir per trečiąjį kėlinį sutvarkė reikalus. Dešimties minučių atkarpą šeimininkai laimėjo 29:14, įgijo 19 taškų persvarą (76:57) ir užtikrintai pasiekė pergalę.

„Pirmoje pusėje jie buvo agresyvesni ir kažkiek gyveno iš antrų šansų, greito puolimo, o mes rinkomės pražangas. Po to balansą kažkiek apmažinome, bet pagal baudų skirtumą matosi, jog varžovai buvo agresyvesni“, – sakė Maksvytis.

Praėjusią savaitę žiniasklaidoje nuskambėjo Maksvyčio frazė, skatinanti Kevarriusą Hayesą susiimti vietinėse pirmenybėse.

Šįsyk treneris buvo patenkintas amerikiečio indėliu, bet žodžių apie asmeninį pokalbį nesureikšmino.

„Kažkiek susirinko greitų pražangų, bet stengėsi, kovojo ir buvo gera energija iš jo“, – sakė Maksvytis.

„Manau, kad nereikia reaguoti po kiekvienų rungtynių, – pridėjo darbėniškis. – Po geresnių ar blogesnių rungtynių mes visada išsikviečiame savo žaidėjus, kad ir šiaip paaiškinti situacijas, ką mes norime pagerinti.

Nereikia čia kažkaip skambiai, kad kažkoks kilimėlis ar kažkoks spaudimas. Mes visada kalbame su savo žaidėjais ir po gerų, ir po blogų rungtynių. Kevarriusas yra pozityvas, visada treniruojasi gerai.“

Pasidalinti