Maksvytis – apie rinktinės rezervus, didžiausias problemas ir papildomą poilsio dieną

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kazys Masvytis (LTU Basketball nuotr.)

Lietuvos krepšinio rinktinė paskutiniame ketvirtyje turėjo 9 taškų deficitą, tačiau sugebėjo iškovoti ir antrą pergalę olimpinės atrankos turnyre.

Po rungtynių komandos strategas Kazys Maksvytis vertino žaidėjų pasirodymas ir tikėjosi, kad dabar būsiančios dvi poilsio dienos taps mūsų komandos pranašumu.

„Buvo ir pozityvių dalykų – grįžome į rungtynes. Jei vakar turėjome problemų su du prieš du, tai šiandien turėjome problemų dėl vienas prieš vieną gynybos. Varžovai išprovokavo nemažai mūsų klaidų. Vienu metu pasidarėme labai nervingi. Surinkome 5-6 pražangas puolime, su nesportinėmis. Gera dalis, kad susitvarkėme ir laimėjome. Bet žaidimo kokybę reikia gerinti.“

– Kaip vertinate, kad nuo Dramblio Kaulo Kranto praleisti 93 taškai?

– Tai yra puolimo komanda. Per daug taškų gaunam, turime sumažinti. Jie buvo šviežesni ir matė mus žaidžiančius. Mes jų nebuvome matę. Mes matėme tik dvejas prastos kokybės jų kontrolines rungtynes. Kažkiek tas įtakojo.

– Kokias matote pagrindines problemas gynyboje?

– Gynyba vienas prieš vieną ir atkovoti kamuoliai.

– Ar tai yra pastangų klausimas?

– Ir tas, ir tas. Esame dar ieškojimų kelyje. Tikiuosi, kad šios dvi rungtynės pasitarnaus kaip papildomos kontrolinės ir už dviejų dienų pertraukos mes būsime geresni.

– Vėl panaudojote visus 12 žaidėjų. Ar pusfinalyje rotacija trumpės?

– Turbūt, kad trumpės. Mes vis dar ieškome žaidėjų, kurie gerai žaidžia. Ir norime įtraukti tuos, kurie žaidžia prasčiau. Turime padėti savo žaidėjams. Rezervų dar turime nemažai. Šiandien gavome nemažai atsakymų. Sužinojome, koks penketas veikia lemiamais momentais.

– Kokios bėdos kamavo ketvirtame kėlinuke nežaidusį Roką Jokubaitį?

– Matėte, jis nesijautė užtikrintai, padarė kelias klaidas. Nusprendėme žaisti su Luku ir tas sprendimas pasiteisino. Aš tikiu, kad Rokas yra vienas iš mūsų rezervų, kuris padės kitose rungtynėse.

– Kodėl Tadas Sedekerskis žaidė tiek ne daug?

– Pradžioje tai buvo pražangų klausimas, gavo dvi geras pražangas. Nuo suolo neblogai įėjo Ąžuolas Tubelis. Nusprendėme nerizikuoti ir pirmoje pusėje žaidėme be Tado. Antroje pusėje jam sunku buvo įsivažiuoti po tokio sėdėjimo.

– Edgaras Ulanovas startavo sėkmingai, o paskui ilgą laiką praleido ant suolo. Kokios to priežastys?

– Turbūt padarėme klaidą. Edgaras šiandien sužaidė labai geras rungtynes. Buvo vienas iš stabiliausių, nesikarščiavo, mažai darė klaidų, susirinko kamuolius ir panašiai.

– Kuri komanda būtų palankesnė pusfinalyje?

– Manau, su abiem komandom teks žaisti. Tiesiog patys turime gerinti savo žaidimą, ypatingai gynybą.

– Nėra nerimo prieš pusfinalį po tokių sunkių rungtynių?

– Gal kaip tik gerai, kad toks wake up call’as.

– Kas nesiseka Deividui Sirvydžiui?

– Manau, kad jis dar bus geresnis šitame turnyre. Nesvarbu, kad jis prameta savo metimus, jie ateis. Turi kantriai išlaukti metimų ir kažkiek pagerinti savo gynybą.

– Kaip vertinate šiandienos arbitrų darbą?

– Nereikia koncentruotis į arbitrus. Varžovai buvo šviežesni už mus, kažkiek išerzino mus ir prisidarėme baudų.

– Koks artimiausių dviejų dienų planas?

– Pailsėti ir gerai pasiruošti rungtynėms. Dabar jau mes turėsime viena diena ilgesnę pertrauką. Tikiuosi, kad išnaudosime tai pusfinalyje.

– Ar daug emocijų ir nervų buvo ant suolo?

– Emocijų yra daug. Didelis štabas. Reikia išmokti dirbti kartu. Turime gerą trenerių štabą ir išmoksime ne tik dirbti, bet ir laimėti kartu.

– Ketvirtajame kėlinyje reikėjo vytis varžovus. Ar tai galime vadinti geru testu?

– Geras testas mums. Negalime savęs įstumti į tokią situaciją. Gerai, kad nepasiduodam.

– Kaip vertinate Luko Lekavičiaus žaidimą?

– Lukas ėmėsi iniciatyvos. Rungtynių gale mes jam kūrėme situacijas. Puolime žaidimas sukosi apie Marių ir Domą, dar prisidėjo Lukas.

Pasidalinti