Maksvytis apie pergalę prieš italus, finalą, Grigonį ir Sabonį

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis. FIBA nuotr.

Kazys Maksvytis pasidžiaugė, kad Lietuvos rinktinė olimpinėje atrankoje pademontravo gerą gynybą, kuri labiausiai ir nulėmė Italijos rinktinės sutriuškinimą.

Lietuva susitikimą laimėjo 88:64 ir dėl olimpinio kelialapio naktį iš sekmadienio į pirmadienį kovos su šeimininke Puerto Riko rinktine.

„Geros mintys, bet darbas dar iki galo nepadarytas, – po pergalės prieš Itlaiją kalbėjo Maksvytis. – Patys matote, kad tai buvo solidžiausios rungtynės, ypatingai gynyboje. Puolime mūsų skaičiai per daug nepasikeitė, bet šiandien turėjome žymiai geresnę gynybą. Geriau tvarkėmės du prieš du situacijose. Tiek po krepšiu, išskyrus gal sakyčiau kelias lengvas baudas. Buvo gera fizinė kondicija, gera koncentracija. Tikiuosi, kad tai perkelsime ir į rytojų. Dabar yra tas momentas, kai turime turėti labai trumą atmintį ir ruoštis rytojaus rungtynėms.“

– Kiek akcentavote gynybą prieš Italijos rinktinės gynėjus?

– Ant jų pavojingiausių žaidėjų laikėme savo geriausius gynėjus. Ir tai pasiteisino. Darėme video susirinkimą ir matėsi, kad žaidėjai padarė išvadas jau net per tą susirinkimą. Atėjo ramybė ir susikaupimas.

– Marius Grigonis antrą kartą pagerino taškų rekordą rinktinėje. Kokių epitetų nusipelno šitas žaidėjas?

– Vienas iš rinktinės lyderių, kaip ir turėjo būti. Tiek aikštelėje, tiek rūbinėje. Tikiuosi, kad jis tai tęs ir toliau.

– Italijos rinktinės treneris džiaugėsi sustabdytu Domantu Saboniu. Kaip manote, čia italų darbas ar pats Sabonis save varžo?

– Kažkiek italai jam nedavė žaisti, daug dvigubino. Gal ties šiuo momentu galėjome ir geriau padirbėti. Bet ir Domantui ir mums visiems svarbu, kad komanda laimėjo. Didesnis dėmesys jam, atsiveria kiti žaidėjai.

– Kaip bandysite atgaivinti Roką Jokubaitį iki rytojaus? Nebuvo jam šiandien geros rungtynės.

– Šiandien jis turėjo geras rungtynes. Pirmiausia pradedant nuo gynybos. Šiandien nebuvo nei vieno žaidėjo, kuriam sakytum, kad jis labai blogai sužaidė. Šiandien visi sužaidė gerai arba labai gerai. Manau, kad Jokubaitis gerai šiandien vadovavo komandai ir labai gerai gynėsi.

– Kiek pergalė suteikia ramybės?

– Jokio ramumo kol kas nesuteikė. Reikia užmiršti ir dar sužaisti vienerias geras rungtynes. Nei fanai, nei mes nebūsime patenkinti pasiekę tik finalą.

– Po slogesnių rungtynių ar akistatoje su italais norėjo išlieti papildomą pyktį?

– Ne. Kažkokio pykčio nebuvo. Tiesiog padarėm „italo disko“.

– Kuzminskas buvo mestas į starto penketą. Kiek pasiteisino šitas sprendimas?

– Šiuo sprendimu bandėme laikyti Sedekrskį ant Gallinario. Todėl nusprendėme Mindaugą išleisti prie Polonaros.

– Jeigu ne Sabonio pražangos, ko gero Ąžuolas Tubelis nebūtų pakilęs nuo suolo?

– Ąžuolas geras tuo, kad jis gali užpildyti ir penkto ir ketvirto numerio pozicijas. Kai tokios svarbios rungtynės visų dvylikos žaidėjų net nepanaudosi. Bet gerai, kad šiandien pavyko.

– Ką galvojate apie Jose Alvarado iš Puerto Riko komandos?

– Labai emocinis žaidėjas, žaidžia instinktyviai. Greitas, gali pelnyti taškus, įtraukti komandos narius. Matėme ir paskutinėse rungtynėse, nors jį šiaip visi laiko geru gynėju, agresyviai besiveržiančiu krepšininku, bet jis įmetė septynis tritaškius. Sužaidė geras rungtynes tada, kai komandai reikėjo.

– Žaisite antrą dieną iš eilės. Ar tas trijų valandų pranašumas yra kažkiek lementis dalykas?

– Kažkiek yra. Žaidžiame dabar kiekvieną dieną. Ir manau, kad būsime šviežesni.

Pasidalinti