Maksvytis – apie neraminančią Valančiūno situaciją ir Brazdeikio neįtraukimo priežastį

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 8 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (BNS Foto nuotr.)

Kazys Maksvytis pristatė būrį žaidėjų, iš kurių bus atrinktas dvyliktukas, kovosiantis dėl vienintelio vasaros pradžios tikslo – pergalės olimpinės atrankos turnyre Puerto Rike.

Treneris pasidalino pagrindinėmis rinktinės netektimis. Šią vasarą rinktinėje nebus Igno Brazdeikio, kurį stabdo pėdos trauma. Tai pat Maksvytis tikino, kad nerealu sulaukti Mato Buzelio, kuris tiesiog fiziškai nespėtų atvykti laiku.

„Norėčiau pradėti nuo tų, kuriuos norėjosi matyti, bet jie negalėjo atvykti. Tai visų pirma norėjosi bent pirmajame etape matyti Matą Jogėlą. Jis darosi nedidelę operaciją ir praleis šitą pirmą etapą.

Yra ir vyresnių žaidėjų, kurie praleis šitą etapą. Tai Eimantas Bendžius, kuris beveik metus nėra žaidęs. Norėtume jam suteikti šansą, bet jis dar be oficialių rungtynių.

Stengėmės neįtraukti žaidėjų ir iš jaunimo rinktinių, kad nesutrukdyti jų pasirengimo. Pakvietėme perspektyviausius šalies žaidėjus ir tikimės, kad 2-3 iš jų pateks ir antrą etapą – pagrindinę rinktinę.

Pereinant prie pagrindinio sąrašo, reikia paminėti keletą svarbių priežasčių. Gaila, bet šią vasarą nebus Iggy Brazdeikio. Jis pagrinde dėl sveikatos problemų nori išsigydyti traumą. Jis turi pėdos traumą, o klubas neleidžia gydytis sezono metu. Jis tą darysis po sezono. Gaila, kad Iggy nebus šią vasarą.

Kita visiems įdomi pavardė yra Matas Buzelis. Jo, bent jau atrankoje, tikrai nebus. Jo gyvenime vyksta labai svarbus įvykis – NBA draftai. Po to visa procedūra, sutarties pasirašymas, gal vasaros lyga. Jis fiziškai negalėtų atvykti, nebent pasijungti paskutinę sekundę. Tai nebūtų logiška.

Manau su esamu sąrašu mes galime pasiekti savo tikslą, kuris yra vienas. Nėra jokio plano B. Tikslas yra patekti į olimpines žaidynes.“

– Dar visai neseniai Brazdeikis minėjo, jog nori vasarą padėti rinktinei. Ar nebuvo žinoma anksčiau apie tą traumą?

– Kažkiek situacija pasikeitė. Prieš kurį laiką teko aplankyti Igną ir tuo metu jo nuomonė buvo visai kita. Tikriausiai buvo ir kitokia sveikatos situacija. Klubas žiūri savo tikslų. Nors neaišku, ar jis komandoje žais, „Olympiacos“ jį nori matyti treniruotėse iki sezono pabaigos. Galbūt tuo metu ir galėtų išsigydyti traumą.

– Kiek jo netektis keičia rinktinės paveikslą?

– Tai vis tiek yra kitoks žaidėjas, gerai žaidžiantis vienas prieš vieną. Šventa vieta tuščia nebūna. Kompensuos kiti žaidėjai.

– Kiek skaudi būtų Valančiūno netektis?

– Be abejo, norime, kad Jonas būtų su mumis. Tikimės, kad situacija išsispręs teigiamai.

– Praėjusią vasarą Laurynas Birutis netgi teigė, jog nenorėtų rinktinėje būti trečiu centru. Kas dabar pasikeitė?

– Situacija keičiasi. Pažiūrėsime, kaip viskas rutuliosis toliau. Gali būti, kad į čempionatą važiuos ir trys centrai, gali būti, kad du ir vienas mobilesnis. Tą šansą visi turi.

– Ar teko bendrauti su Donatu Motiejūnu ir kaip jis žiūrėtų į trečio centro poziciją?

– Tenkintų. Tiek Donatas, tiek visi kiti teigė, jog rolė yra nesvarbu, svarbiausia yra rinktinės tikslas. Jis su tuo vaidmeniu sutinka. Kažkiek abiejų rinktinių planus jaukia gana ankstyvos datos. Pirmame etape irgi neturėsime pagrindinių jaunų žaidėjų. Antrame etape gali būti, kad vėluos tokie žaidėjai kaip Motiejūnas, Jokubaitis ar Grigonis. Trikdžių yra, bet tai tikslo nekeičia.

– Ar esate tikras, kad Arnas Butkevičius spės išsigydyti traumą iki atrankos?

– Bendravau tiek su Arnu, tiek su komandos gydytoju. Jis po truputį grįžta į rikiuotę.

– Kodėl nutarėte nekviesti Dovydo Giedraičio?

– Dovydas yra toks pirmas žaidėjas už sąrašo. Tai jau buvo mano asmeninis sprendimas ir aš pasirinkau Tomą Dimšą.

– Kas be Giedraičio ir Margirio Normanto gali būti gynybos lyderis perimetre?

– Tas pats Arnas Butkevičius, tas pats Tomas Dimša. Bet krepšinyje nėra vien tik gynybos ar vien tik puolimo.

– Buzelis labai patriotiškai kalbėjo apie šią vasarą, nors nuo pat pradžių buvo klaustukų, ar jis galės padėti rinktinei. Kaip apskritai įvertintumėte kontaktus su jaunuoju rinktinės žaidėju?

– Labai pozityviai. Jie nori atvažiuoti, bet reikia pažiūrėti į visą scenarijų: birželio 27 d. vyks naujokų birža, tada 2-3 dienas vyksta kontraktų pasirašymai ir komandų pristatymai, po to – Vasaros lyga. Idealiausiu atveju galbūt jis spėtų atvažiuoti tiesiai į čempionatą, bet nematęs rinktinės ir nesitreniravęs. Jo ateičiai ši vasara yra labai svarbi, tad pabendravus su jo aplinka sutarėme, jog yra mažai šansų, kad jis prisijungtų prie rinktinės atrankos turnyrui.

– Ketvirta pozicija pastaraisiais metais kelia nemažai klausimų. Ar tikite, kad Ąžuolas Tubelis gali iš rezervinės rinktinės prasimušti į pagrindinę komandą?

– Gali būti, juolab kad žaidžia neblogą sezoną ir gali žaisti per dvi pozicijas. Pažiūrėsime, kaip bus, bet tikrai turi gerus šansus.

– Kiek arti šio sąrašo buvo Gytis Radzevičius?

– Šioje, lengvojo krašto pozicijoje yra labai didelė konkurencija, bet Gytis toli nebuvo.

– Ar ketvirtoje pozicijoje matytumėte Edgarą Ulanovą?

– Kodėl gi ne?

– Deividas Sirvydis irgi sužaidė gerą sezoną. Kaip vertintumėte jo galimybes patekti į galutinį rinktinės dvyliktuką?

– Manau, kad tai yra vienas iš tų žaidėjų, kuris gali kompensuoti Brazdeikio netektį.

– Ar pačio Brazdeikio noras atstovauti rinktinei nėra sumažėjęs?

– Nesumažėjęs. Jis labai gailisi, bendrauja ir su federacijos atstovais, jaučiasi nemaloniai. Bet yra kaip yra.

– Rokui Giedraičiui dažnai nepavyksta sužibėti rinktinėje, nors sėkmingai žaidžia Eurolygoje.

– Aš Roką turėjau vienus metus rinktinėje, galiu daugiau kalbėti tik apie tą sezoną. Pasirengime žaidė labai gerai. Galbūt čempionato metu ta rolė kiek sumenko. Eurolygos žaidėjas, bandysim.

– Kas labiausiai intriguoja rezervinėje rinktinėje?

– Įdomu pamatyti jaunimą. Tą patį Augustą Marčiulionį. Pažiūrėti kaip Ąžuolas Tubelis įsijungs į pagrindinę rinktinę. Kaip ir visus, intriguoja Igno Sargiūno tas aštrus žaidimas. Jeigu jie yra šiame pirmame etape, reiškia jie turi potencialo ir jei ne šiais, tai kitais metais matome juos pagrindinėje rinktinėje.

– Mažiau girdėta pavardė yra Ryčio Petraičio.

– Vyresni krepšinio sirgaliai puikiai atsimena tiek jo tėtį – Ramūną Petraitį, buvusį krepšininką, žaidusį su Šarūnų Jasikevičiumi ir Žydrūnu Ilgausku. Jo mama žaidė Vitorijoje ir buvo aukšto lygio krepšininkė. Jų sūnus – amerikietis, kuris turi gerus duomenis ir gerai vertinamas Amerikoje. Tikimės, kad gal ne šiemet, bet ateityje pravers pagrindinės rinktinės duris. Jis turi labai daug potencialo.

Jo senelis buvo Klaipėdos krepšinio mokyklos treneris. Tai didelė krepšinio šeima. Panaši istorija kaip ir Buzelio.

Pagrindinis kandidatų sąrašas:

Gynėjai: Rokas Jokubaitis, Lukas Lekavičius, Tomas Dimša, Deividas Sirvydis, Marius Grigonis.
Puolėjai: Rokas Giedraitis, Arnas Butkevičius, Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas, Tadas Sedekerskis.
Centrai: Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Donatas Motiejūnas, Laurynas Birutis.

Lietuvos rezervinė rinktinė:

Gynėjai: Augustas Marčiulionis, Marius Valinskas, Ignas Sargiūnas, Laurynas Beliauskas, Liutauras Lelevičius, Arnas Velička.
Puolėjai: Martynas Arlauskas, Lukas Kreišmontas, Paulius Danusevičius, Rytis Petraitis, Eimantas Bendžius, Einaras Tubutis, Dovydas Romančenko.
Centrai: Marekas Blaževičius, Ąžuolas Tubelis.

Pasidalinti