Maksvytis – apie Dovydą Giedraitį rinktinėje ir rezervinės komandos lyderius

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (LTU Basketball nuotr.)

Lietuvos rezervinė rinktinė antrą kartą be vargo įveikė Libano krepšininkus.

Po triuškinančiai laimėtų rungtynių komandos vyr. treneris Kazys Maksvytis džiaugėsi talentingu Lietuvos jaunimu. Strategas aptarė Augusto Marčiulionio traumą, Lauryno Bieliausko ir Igno Sargiūno potencialą bei užsiminė apie galimą Dovydo Giedraičio įtraukimą į kandidatų sąrašą.

„Smagios rungtynės. Sakėme žaidėjams laikytis plano ir nežiūrėti į švieslentę. Bėgti, kovoti dėl antrų šansų. Varžovai daugokai atkovojo kamuolių puolime. Smagu žaisti su tokiu kolektyvu. Norėtųsi pamatyti, kaip atrodytume Lietuvos krepšinio lygoje su tokiu talentingu, veržliu ir jaunu kolektyvu.“

– Varžovai pasiūlė kažkokių naujovių?

– Nedavė laisvi mesti Bendžiui, keitėsi žaidėjais. Bet Eimantas yra patyręs žaidėjas ir susirinko taškus kitaip. Bandė mus išmušinėti iš ritmo keisdami gynybas. Bandė ir zoninę gynybą. Labiau žiūrėjome savęs ir sužaidėme geras rungtynes.

– Nėra sunku vertinti žaidėjus, kai tokiais skirtumais laimima prieš varžovus?

– Susitarėme nekreipti dėmesio į rezultatą ir žiūrėti savo tikslų. Gal kažkiek trukdo, kad šiemet stovyklą darome anksti. Dar nėra pasibaigę čempionatai. Manau, kad šitas projektas yra labai pasiteisinęs ir toliau jį reikia daryti. Languose iš šios grupės bus daugiau žaidėjų.

– Augustas Marčiulionis realiai pretendavo į poziciją pagrindinėje komandoje?

– Taip, pirminis planas buvo, kad vienas iš tų kandidatų bus Augustas. Labai gaila. Pati nedėkingiausia situacija. Treniruotėje, paskutiniame pratime įvyko susidūrimas. Jis dar su lūžusiu šonkauliu atžaidė rungtynes. Labai gaila. Jis turėjo šansą patekti į antro etapo stovyklą. Gaila jo ir gerbėjai buvo pasiilgę. Žmogus planuoja, Dievas juokiasi.

– Kokios savybės gali leisti praverti rinktinės duris Laurynui Bieliauskui?

– Man jis dabartiniu momentu primena Tomą Delininkaitį – greitas išmetimas, yra labiau antras, bet gali laikinai pažaisti įžaidėju. Žaidžia du prieš du, labiau dėl savęs ir neblogai meta. Žaidžia užtikrintai. Yra geras metikas. Tai subrendęs žaidėjas. Utenai pasisekė. Tai gera komanda, bet čia nėra Lauyno lubos.

– Marekas Blaževičius atrodo geresnėje formoje nei buvo lange.

– Taip. Jis buvo papuolęs į nedėkingą situaciją ir turėjo žaisti ne savo pozicijoje. Dabar turėjo laiko pailsėti ir pasiruošti. Yra lengvas ir užsivedęs. Smagu.

– Marčiulionio vietą užimti galėtų Ignas Sargiūnas?

– Nenoriu pavardėmis minėti. Ir Ignas, ir Laurynas, Ąžuolas. Apie Bendžių net nekalbu. Visi šitie išvardinti turi šansų.

Ignas šiandien kažkiek sirguliavo, jam buvo sunkesnės rungtynės. Mėgstu lyginti, tai sakyčiau jis tokia lengvesnė Rimanto Kaukėno versija. Sukelia siautulį aikštelėje, pelno taškų, aštrus, prideda energijos komandai.

– Dovydas Giedraitis turėjo gerą seriją. Ar yra šansų, kad jis papildytų rinktinę?

– Yra, mes kažko ieškosime į Augusto vietą.

Pasidalinti