Maksvyčio sprendimas: iš rezervinės rinktinės į antrą etapą kviečiami du žaidėjai

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (BNS Foto nuotr.)

Kazys Maksvytis turėjo progą padirbėti su talentingiausiais šalies krepšininkais, esančiais per žingsnį nuo pagrindinės rinktinės.

Lietuvos rezervinė rinktinė tris kartus be vargo susitvarkė su Libano Krepšininkais, o poryt Palangoje į darbus kibs jau pagrindiniai kandidatai Puerto Rike kovoti dėl kelialapio į Paryžių.

Maksvytis po trečiųjų rungtynių dar kartą pasidžiaugė jaunųjų krepšininkų energija ir atskleidė, kurie du žaidėjai jungsis prie pagrindinių rinktinės kandidatų.

„Kažkiek mieguistai pradėjome rungtynes, bet po to įsivažiavome. Radome tinkamus žaidėjus, kurie įnešė daugiau energijos ir išjudino visą komandą. Ignas buvo vienas iš jų. Baigėsi smagus etapas. Turėjome gerą stovyklą, tris rungtynes ir talentingų žaidėjų grupę, kuri gerai treniravosi ir klausė. Treneriam labai patinka trenriruoti komandas, turinčias tokią energiją ir talentą.

Į antrą etapą paimsime du žaidėjus – Ąžuolą Tubelį ir Eimantą Bendžių. Labai arti buvo ir Ignas Sargiūnas, ir Laurynas Bieliauskas, ir tas pats Marekas.

Labai pasiteisinęs projektas, kai susirenka jauni žaidėjai ir turi galimybę patekti į antrą etapą, į rinktinę.“

– Kaip į pagrindinę komandą pakviestiems žaidėjams sekėsi rezervinėje komandoje?

–Jiems sekėsi neblogai – buvo vieni iš lyderių. Aplink juos statėme žaidimą. Eimantą žinome gerai, bet norėjome, kad jis įeitų į ritmą. Šitas etapas jam labai padėjo. Būtume labai rizikavę, jei būtume jį kvietę iš karto į antrą etapą.

Ąžuolas patinka Lietuvos fanams. Talentingas žaidėjas, galintis žaisti per kelias pozicijas. Šiandien nesisekė pradžia, kaip ir visai komandai. Smagu turėti ir treniruoti tokį talentingą žaidėją.

Gaila dėl Augusto Marčiulionio. Galvojome, kad ir jis turi šansus patekti į kitą etapą, bet yra kaip yra. Šitas etapas baigėsi, prasideda kitas.

– Minėjote, kad Marčiulionio vietą gali užimti Dovydas Giedraitis ar kitas žaidėjas.

–Galutinį sąrašą mes paskelbsime sekmadienį. Iki to laiko noriu palaikyti kažkiek intrigos. Ieškojom labiau įžaidėjo į Augusto vietą. Planuojame susirinkti 15-16 žmonių.

– Bendžius yra pilnai atsigavęs fiziškai?

– Atrodo atsigavęs. Kažkiek į tą ritmą dar reikia įeiti. Pažiūrėsime, kaip jis atrodys kitame lygyje, su stipriausiais žaidėjais.

– Ar nėra daugiau informacijos dėl Jono Valančiūno?

– Sekmadienį bus paskelbta sudėtis ir bus pranešimas dėl Jono.

–Kokį įspūdį paliko iki tol mažai matytas Rytis Petraitis?

– Jis turi gerą energiją, kovoja dėl kiekvieno kamuolio. Nors būna Amerikoje, bet turi tokį lietuvišką braižą. Turi gerus duomenis. Labai smagu, kai tokia energija papildo iš už Atlanto. Jis pats jauniausias visoje stovykloje. Išlaikysime savo radare ir ateity jis gali praverti vyrų rinktinės duris.

– Marius Grigonis tik šį vakarą baigs sezoną Graikijoje. Ar jam bus suteikta papildomai poilsio?

– Sutarėme su juo, kad susisieksime ir sudėliosime. Teks jam suteikti kažkiek dienų. Neplanavome, kad taip ilgai užtruks jo sezonas.

– Iš Lietuvos čempionų nėra nei vieno žaidėjo rinktinėje.

– Dar pažiūrėsime, dar yra dvi dienos.

– Ar užmesite akį į Europos futbolo čempionatą?

– Be abejo, labai mėgstu futbolą. Ir pats kartais žaidžiu. Laisvalaikiu visada mėgstu pažaisti futbolą. Kadangi Lietuva nedalyvauja, palaikysiu savo mėgstamus prancūzus.

Lietuvos rinktinė prieš išvyką į Puerto Riką sužais du mačus su Slovėnijos komanda. Birželio 23 dieną komandos susigrums Vilniuje, o 25 dieną mačas vyks Slovėnijoje.

Olimpinės atrankos turnyras prasidės liepos 2 dieną.

Pasidalinti