Gražuolį mušę šveicarai ir škotai išlaikė intrigą A grupėje

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Škotija - Šveicarija (Scanpix nuotr.)

Po tašką su Škotija pasidaliję Šveicarijos futbolininkai stipriai priartėjo prie Europos čempionato atkrintamųjų.

Trečiadienio vakarą favorite laikyti Murato Yakino auklėtiniai panaikino įvarčio deficitą, antrajame kėlinyje atsilaikė prieš grėsmingesnes škotų atakas ir po lygiųjų 1:1 įsirašė ketvirtąjį tašką.

Šis taškas šveicarus reikšmingai priartino prie atkrintamųjų. Šveicarijos rinktinė pirmajame mače 3:1 nugalėjo vengrus, o škotai 1:5 krito prieš vokiečius, tad paskutinėse A grupės rungtynėse Steve’o Clarke’o komandai reikės naikinti 6 įvarčių skirtumą.

Jeigu pavyktų iškovoti pergalę prieš vengrus, kuriem čempionatas jau baigėsi, škotai į atkrintamąsias dar galėtų tikėtis patekti kaip viena iš keturių geriausių trečias vietas užėmusių komandų, nors dėl triuškinančios nesėkmės pirmajame mače ir tokia galimybė yra menka.

Kiek anksčiau vietą atkrintamosiose iš A grupės užsitikrino šeimininkė Vokietija.

Dvikova tarp škotų ir šveicarų prasidėjo labai aktyviai, o pirmasis įvartis krito jau 15-ą minutę, kai po šveicarų kampinio sėkmingai apsigynęs „Man United“ saugas Scottas McTominay nuskuodė į kontraataką ir pasiuntė kamuolį į vartus su Fabiano Scharo rikošetu.

Visgi persvara škotai ilgai nesidžiaugė, nes 26-ą minutę įspūdingą smūgį iš toli atliko Sherdanas Shaqiri.

Šveicarų žvaigždė trečiadienį tapo pirmuoju futbolininku, mušusiu bent po įvartį pastaruosiuose trijuose Europos ir trijuose pasaulio čempionatuose.

Antrajame kėlinyje pavojingesni buvo škotai, kartą galva sukirtę kamuolį į virpstą, tačiau nė vienai komandai pasižymėti taip ir nepavyko.

Įsibėgėjus antrajam kėliniui škotai dar ir neteko savo krašto gynėjo Kierano Tierney, kuris, panašu, dar kartą susižeidė šlaunį. Traumų dažnai kamuojamas gynėjas šią vasarą buvo siejamas su persikėlimu iš „Arsenal“ į „Newcastle“.

Standings provided by Sofascore
Pasidalinti