„Real“ – Ispanijos čempionai: derbį laimėjusi „Girona“ pateko į Čempionų lygą

Real X nuotr.

Madrido „Real“ trisdešimt šeštą kartą tapo Ispanijos futbolo čempionais.

Sezono atradimu tapusi „Girona“ 4:2 namuose įveikė menkus teorinius šansus pavyti Madrido komandą turėjusią „Barcelona“ ir patys aplenkė savo didžiuosius kaimynus bei užsitikrino vietą kito sezono UEFA Čempionų lygoje.

Tuo tarpu, Carlo Ancelotti vadovaujama komanda kiek anksčiau namuose 3:0 susitvarkė su „Cadiz“ futbolininkais. „Real“ dabar artimiausius persekiotojus lenkia 13 taškų, o komandoms likos sužaisti po 4 mačus.

Mače Žironoje lemtinga tapo 65 minutė, kuomet, „Barcai“ pirmaujant 2:1, į aikštę po keitimo žengė Portu. Puolėjas per nepilnas 10 minučių mušė du įvarčius, atidavė rezultatyvų perdavimą Migueliui Gutierrezui ir nukalė savo komandai istorinę pergalę.

Madrido komanda titulą į savo rankas susigrąžino po metų pertraukos. Praėjusiame sezone triumfavo „Barcelona“.

Pergalingose „Real“ rungtynėse poilsio gavo visi pagrindiniai žaidėjai, o įvarčius mušė Brahimas Diazas, antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Jude’as Bellinghamas ir Joselu.

Karališkojo Madrido klubo sąskaitoje – 36 čempionų titulai. „Barcelona“ lygoje triumfavo 27 kartus.

Madrido komandos strategas Carlo Ancelotti po savo komandos pergalės, dar prieš „Barcelona“ rungtynes teigė, kad klubas šį vakarą neketina organizuoti titulo šventimo.

„Rytoj mūsų laukia treniruotės, bet šiandien kiekvienas gali daryti, ką nori. Nieko organizuoto nebus, mes esame susikoncentravę į trečiadienio rungtynes. Rūbinėje yra ramu, laiko šventimui dar turėsime. Dabar svarbiausia pilnai susikaupti trečiadieniui. Turime nepaprastą galimybę sėkmingai užbaigti tokį puikų sezoną.“

Dėl paskutinių keturių mačų Ispanijoje nebesirūpinti galinti „Real“ kol kas svarbiausią sezono mačą žais trečiadienį. UEFA Čempionų lygos pusfinalio pirmoji dvikova Miunchene su „Bayern“ baigėsi 2:2, tad mačas Madride bus žaidžiamas iki pergalės, kurios kaina – bilietas į finalą.