„Maccabi“ nušlavė naudingo Sedekerskio „Baskonia“ ir žengė į ketvirtfinalį

Maccabi Tel Aviv BC X nuotr.

Tel Avivo „Maccabi“ pademonstravo uraganinį puolimą, dominavo po krepšiais ir nušlavė naudingai žaidusio Tado Sedekerskio „Baskonia“ bei pateko į Eurolygos ketvirtfinalį.

Savo rezultatyvumo rekordą sezone pagerinusi Izraelio komanda 113:85 sutriuškino Duško Ivanovičiaus auklėtinius ir ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių susikaus su Mariaus Grigonio atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“.

Vitorijos komanda turės dar vieną galimybę prasimušti į atkrintamąsias. Dėl paskutinio bilieto jie susikaus su Stambulo „Anadolu Efes“ ir Bolonijos „Virtus“ mačo nugalėtojais.

Tadas Sedekerskis ant parketo praleido 34 minutes ir surinko 11 taškų, sugriebė 7 kamuolius ir viso surinko 17 naudingumo balų.

Lorenzo Browno vedama Tel Avivo komanda jau pirmajame ketvirtyje susikūrė dviženklę persvarą, o antrajame – jų skirtumas pasiekė ir 20 taškų.

„Baskonia“ po ilgosios pertraukos užsikūrė puolime ir patys pradėjo geriau realizuoti metimus. Tačiau niekaip nepavyko išspręsti problemų gynyboje ir „Maccabi“ pranašumas toliau nekėlė jokių abejonių, o po Tamiro Blatto tritaškio paskutinę trečio ketvirčio minutę skirtumas jau pasiekė 25 taškus – 86:61.

Ketvirtas susitikimo kėlinukas tebuvo formalumas, kuriame besismaginę mačo šeimininkai vieną po kito siuntė tritaškius į baskų krepšį ir pratęsė varžovų triuškinimą.

Iki šiol Izraelio komanda sezone daugiausiai buvo pelniusi 106 taškus, kuriuos Berlyne suvertė į vietos ALBA krepšį.

Į pergalę „Maccabi“ vedė Brownas. Amerikietis surinko 29 taškus (7/8 trit.), sugriebė 5 kamuolius, išdalino 5 rezultyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus, taip pasiekdamas asmeninį sezono rekordą. Žaidėjas rungtynėse perkopė 2 tūkst. taškų Eurolygoje ribą.

Wade’as Baldwinas pridėjo 26 taškus (4/6 trit.), Bonzie Colsonas 14, Antonius Clevelandas 11, o Tamiras Blattas – 10 taškų.

„Maccabi“ sumetė net 19 tritaškių iš 36 (52,8 proc.), o kovą po krepšiais laimėjo 38:27. Antraisiais šansais Izraelio komandos krepšininkai surinko 23 taškus.

Baskus tempti bandė Codi Milleris-McIntyre’as, surengęs monstrišką individualų pasirodymą. Gynėjas suvertė 32 taškus, sugriebė 8 kamuolius, išdalino 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 45 naudingumo balus.

Marcusas Howardas pridėjo 14 taškų (4/8 trit.), Nikolaos Rogkavopoulos – 10. Naudingiausias komandos žaidėjas Chima Moneke ant parketo praleido nepilnas 9 minutes, patyrė kojos traumą ir rungtynių tęsti nebegalėjo.

Tel Avivo komanda Atėnuose pirmąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes su vietos PAO žais kitą antradienį, balandžio 23 dieną.