M. Alekna: „Manau, kad Paryžiuje išvysime ir mano brolį“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 7 min skaitymo trukmė
Mykolas Alekna. Scanpix nuotr.

Europos čempiono medalį nuskynęs 19-metis Mykolas Alekna tiki – už dvejų metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse jis startuos kartu su savo broliu.

Praeityje skambių pergalių pasiekęs Virgilijus Alekna į disko metimą atvedė ir abu savo sūnus – Mykolą ir Martyną.

Mykolas jau dabar demonstruoja fantastinius rezultatus. 2022 m. jam buvo paženklinti Lietuvos ir Europos čempiono titulais bei pasaulio pirmenybių sidabru. Be to, Senojo žemyno pirmenybėse jo 69,78 m metimas tapo rekordiniu.

Martynui dabar yra 22-eji, tačiau ir jis kovo mėnesį tapo čempionu. 58,09 m diską nusviedęs atletas tapo Europos taurės čempionu amžiaus grupėje iki 23 m.

Neįtikėtinai greitai į Lietuvos sporto elitą įsiveržęs Mykolas Alekna sudalyvavo laidoje „Nematoma pusė“, kurioje papasakojo apie jo ir brolio galimybes sudalyvauti 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

„Kai esu Lietuvoje, visada kartu treniruojamės, – sakė Mykolas Alekna. – Manau, kad mano brolis į aštuntuką pasaulyje ar net aukščiau tikrai įšoks. Laiko klausimas, nes vieni atsiskleidžia anksčiau, o kiti vėliau. Bet aš manau, kad jis atsiskleis.

Dabar jo rezultatai yra gana ne prasti. Gal aš jį kiek užgožiu, bet jo rezultatai labai aukšti – meta virš 60 metrų. Buvo kiek nesėkmingas sezonas, piršto trauma, negalėjo sėkmingai mesti įrankio. Bet manau, kad metai po metų jo rezultatai tik kils ir Paryžiaus olimpinėse žaidynėse išvysime ir brolį.“

2020 m. Tokijuje Lietuva disko metimo sektoriuje turėjo vieną atstovą – Andrių Gudžių. 29 sportininkai įvykdė normatyvą, o trys vietos buvo suteiktos per reitingą. M. Alekna atskleidė, kad Paryžiaus olimpinėms žaidynėms gali būti keliami aukštesni standartai.

„Yra du patekimo būdai. Gali įvykdyti normatyvą, į Tokijo olimpines žaidynes jis buvo 65 metrai. Kadangi konkurencija disko metime labai didėja, atsiranda daug toli metančių, tai savaime kyla ir normatyvas.

Pavyzdžiui, kitų metų pasaulio čempionatui normatyvas bus 67 metrai. Manau, kad į olimpines žaidynes normatyvas bus aukštesnis nei įprastai.

Kitas būdas yra patekti pagal reitingo sistemą. Yra penkių varžybų taškų vidurkis, skaičiuojami taškai ir 32 geriausi patenka į olimpines žaidynes“, – sakė M. Alekna.

Mantas Jusis ir Mykolas Alekna (Alfredo Pliadžio nuotr.)

2024 m. olimpinės žaidynės gali tapti išskirtinėmis, jei vienoje rungtyje turėsime net 3 atstovus. Tokijuje tokiu dalyku pasigirti galėjo trys šalys – Vokietija, Jamaika ir Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV).

M. Alekna ir A. Gudžius tikrai turėtų ten būti, jei neįvyks nieko nenumatyto. Be to, 31-erių patyręs atletas tapo geru mentoriumi M. Aleknai, su kuriuo neseniai stojo ant pasaulio čempionato prizininkų pakylos.

„Ir konkurencija, ir palaikymas, – ryšį su A. Gudžiumi apibūdino M. Alekna. – Palaikome vienas kitą, tikrai norime, kad abiem gerai pasisektų, nes tada abiem ir smagiau.

Aišku, yra ir konkurencija, vienas kitą stumiame į priekį. Vis tiek Andriui norisi mane apmesti, man norisi Andrių apmesti. Manau, kad abiem buvo džiugu, kai pasaulio čempionate laimėjome medalius. Tikrai smagu, kad turiu tokį ir konkurentą, ir gerą kolegą iš Lietuvos, su kuriuo galiu kartu dalyvauti ir siekti aukščiausių rezultatų.“

Kalbėdamas apie naujausią pasiekimą – Europos čempionato auksą – M. Alekna išskyrė priežastį, kuri leido pasiekti geriausią rezultatą – žemi lūkesčiai.

„Didelių lūkesčių pats sau nekėliau. Vis tiek pirmas Europos čempionatas, prieš mėnesį dalyvavau pasaulio čempionate. Bet aš dar suprantu, kad tai yra pirmi mano metai suaugusiųjų sporte ir didelių lūkesčių nelabai ir keliu.

Gal tai man ir padėjo, kad nesukėliau sau jokio spaudimo. Tiesiog mėgavausi varžybomis, bandžiau padaryti, ką galiu geriausia, ir dabar visi tuo džiaugiamės“, – sakė M. Alekna.

Vis tik pasaulyje M. Alekna turi konkuruoti su dar vienu fenomenu – 23-ejų slovėnu Kristjanu Čehu.

Įspūdingų fizinių duomenų atletas 2022 m. tapo pasaulio čempionu, o Europos čempionate pasidabino sidabru, kai liko už nugaros M. Aleknai.

Čehas pernai dalyvavo olimpinėse žaidynėse, o 2022 m. pasaulio čempionate jo geriausias metimas skriejo net 71,13 m.

„Kristjanas yra labai talentingas disko metikas, turi labai gerus duomenis, – apie savo varžovą atsiliepė M. Alekna. – Jis yra apie 206 cm ūgio, taip pat yra labai galingas, turi labai ilgas rankas, itin stiprus. Aišku, jo disko metimo technika yra itin gera. Manau, kad jis yra geras visomis prasmėmis.

Dvikova tarp mūsų ir kitų sportininkų bus dar ilgai. Su Kristjanu sutariame gan neblogai. Nesame kažkokie artimi draugai, nes esame dalyvavę kartu tik keliose varžybose. Tačiau jis draugiškas, visada pasišnekame apie ateities planus, kaip jam sekasi, kaip man sekasi. Atėjus varžyboms, virstame konkurentais ir bandome vienas kitą apmesti.“

M. Alekna kremta mokslus už Atlanto, Berklio universitete, kuris įsikūręs Kalifornijos valstijoje. Sportininkas teigė, kad spėjo pakeliauti po JAV, o labiausiai seka Lietuvos krepšininkų pasirodymus NBA.

 „Pakeliaujame su varžybomis per studentų sezoną, kuris vyksta nuo kovo mėnesio iki birželio pradžios. Paskraidome po Ameriką, esu buvęs keliose valstijose, Kalifornijoje esu nemažai vietų aplankęs. Ypač Kalifornija man patinka, klimatas.

NBA savo mėgstamiausios komandos neturiu, bet seku komandas, kuriose žaidžia lietuviai: Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Noriu rudenį nuvažiuoti į Sakramentą, kuris yra visai netoli, pažiūrėti rungtynes ir Sabonį“, – sakė M. Alekna.

Kalbant apie Lietuvos klubinį sportą, M. Alekna bedė pirštu į abu „Žalgirius“.

„Esu vilnietis, bet palaikau Kauno „Žalgirį“. Palaikau jį visada Eurolygoje bei žaidžiant su „Rytu“. Taip pat palaikau ir Vilniaus „Žalgirį“. Buvau atrankoje į UEFA Čempionų lygą rungtynes“, – sakė M. Alekna.

Taip pat jaunuolis papasakojo, kad laisvu laiku ir pats pažaidžia krepšinį, o tai daro kartu su šeimos nariais.

„Domiuosi profesionaliu sportu, seku kaip sekasi įvairioms komandoms. Taip pat ir pats mėgstu pažaisti, ypač krepšinį. Mielai ir futbolą pažaisčiau, bet tai daryti sunkiau, nes reikia žymiai daugiau žmonių, vienas prieš vieną futbolo nelabai pažaisi. Aišku, sunku surasti ir salę, daug traumingesnis sportas nei krepšinis.

Turime pas save kieme krepšinio aikštelę, kartas nuo karto pamėtau. Su tėčiu žaidžiame „minusą“. Taip pat kartais atvažiuoja treneris, tai kartais su broliu, tėčiu ir treneriu žaidžiame du prieš du“, – kalbėjo M. Alekna.

Pasidalinti