Londone – aistras sukėlęs teisėjo sprendimas ir „Chelsea“ žingsnis į ketvirtfinalį

Dortmundo Borussia replikuoja teisėjui Danny Makkelie (Action Images via Reuters-SCANPIX nuotr.)

UEFA Čempionų lygoje į kitą etapą žengė Londono „Chelsea“ ir Lisabonos „Benfica“.

„Chelsea“ po pirmojo mačo turėjo deficitą, tačiau namuose 2:0 nugalėjo Dortmundo „Borussia“ ir pasiekė ketvirtfinalį.

Pirmąjį mačą Dortmundo ekipa namuose laimėjo 1:0.

Pirmasis įvartis krito prieš pat pertrauką, kai 43 min. baudos aikštelėje kamuolį sukontroliavo ir į vartus jį nukreipė Raheemas Sterlingas.

Daug daugiau klausimų sukėlė antrasis „Chelsea“ įvartis, kurį nuo 11 m atžymos pelnė Hai Havertzas.

Tiesa, vokietis smūgį realizavo antruoju bandymu, nes po pirmojo arbitras signalizavo, jog į baudos aikštelę buvo įžengta per anksti. Epizodo kadruose matoma, jog prieš smūgį į stačiakampį subėgo ne tik „Borussia“, bet ir „Chelsea“ žaidėjai.

Rungtynėms teisėjavo arbitras iš Nyderlandų Danny Makkelie. Iškart po finalinio švilpuko aplink jį susirinko „Borussia“ žaidėjai, kurie aršiai rodė savo pretenzijas.

Havertzo įvartis krito 53 min., tad „Borussia“ turėjo pakankamai laiko pasitaisyti. Per antrąjį kėlinį pavyko atlikti 10 smūgių (2 į vartų plotą), bet „Chelsea“ sugebėjo atsilaikyti.

„Borussia“ iki šių rungtynių buvo laimėjusi 10 rungtynių iš eilės per visus turnyrus, kuriuose dalyvauja. Londono ekipa į atsakomąjį mačą žengė kur kas prastesnės nuotaikos – 10 vieta Anglijos „Premier“ lygoje.

Kitame aštuntfinalyje intriga nebuvo didelė dar prieš švilpuką, bet greitai visiškai išblėso ir po jo – „Benfica“ namuose 5:1 sutriuškino „Club Brugge“.

Pirmąjį mačą svečių teritorijoje portugalai taip pat laimėjo – 2:0.

38 min. pirmąjį šeimininkų įvartį pelnė Rafa Silva, o per pridėtą pirmojo kėlinio laiką pasižymėjo Goncalo Ramosas.

57 min. Ramosas pridėjo antrąjį savo įvartį, 71 min. pasižymėjo Joao Mario, o 77 min. šeimininkų įvarčių fiestą uždarė Davidas Neresas.

87 min. belgams paguodos įvartį pelnė Bjornas Meijeris.