LKL gražiu žodžiu paminėjęs Serbijos strategas: „Vis dar gyvename Jugoslavijos laikuose“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Svetislavas Pešičius (FIBA nuotr.)

Su Serbijos rinktine pasaulio čempionate sidabro medalius iškovojęs strategas Svetislavas Pešičius sukritikavo šalies krepšinio sistemą.

Pagal ją, stipriausios komandos nacionalinėje lygoje žaidžia tik nuo atkrintamųjų, o įprastai rungtyniauja jungtinėje Adrijos lygoje.

Pasak Serbijos rinktinės trenerio, tai didžiųjų šalies klubų sistemose neleidžia bręsti talentingam jaunimui.

Pešičiaus nuomone, taip būti nebegali. Kaip išeitį iš situacijos treneris siūlo Serbijos komandų išėjimą iš Adrijos lygos ir Lietuvos krepšinio lygos pavyzdžio sekimą.

„Manau, kad mes neturime piramidės sistemos, kurioje svarbiausia – auginti žaidėjus. Turime žaidėjų, kuriems negresia ateityje žaisti didžiuosiuose klubuose ar Serbijos rinktinėje, – kalbėjo strategas. – Per artimiausius metus ar dvejus „Crvena Zvezda“ ir „Partizan“ greičiausiai turėtų tapti vienais iš Eurolygos bendrasavininkų. Tai neabejotinai nutiks.

Ką tokiu atveju turime daryti? Mums nereikėtų žaisti Adrijos lygoje. Nereikia jos naikinti, tačiau turime grįžti ten, kur mums ir priklauso. Privalome sukurti profesionalią Serbijos lygą ir tą daryti dabar, iškart po olimpinių žaidynių ciklo, juolab kad „Crvena Zvezda“ ir „Partizan“ artimiausiu metu gaus teisę Eurolygoje rungtyniauti kiekvienais metais, kaip Lietuvos klubas.“

Pešičiaus teigimu, Lietuvos pavyzdys yra sektinas, nes net keturi klubai žaidžia tarptautiniuose turnyruose, tačiau LKL taip pat yra neapleidžiamas ir ten šansų gauna talentingas jaunimas.

„Ką padarė Lietuviai? Jie suformavo profesionalią lygą, kurioje kiekvienas klubas turi sekti tam tikras taisykles, – kalbėjo Pešičius. – Ten absoliučiai viskas yra reguliuojama. Jie žaidžia ir nacionalinėje lygoje, ir tarptautiniuose turnyruose. Kas vyksta Serbijoje? Be „Partizan“ ir „Crvena Zvezda“ joks kitas klubas nežaidžia Europos turnyruose. Ir tai vyksta jau eilę metų.

Mes irgi norime vystyti krepšinį. Privalome sustiprinti Serbijos lygą, kad mūsų klubai galėtų žaisti Europoje. Turime susijungti su Europa ir pasauliu, o ne vis dar gyventi Jugoslavijos laikuose. Jeigu nesukursime sistemos, kurioje galėtų augti talentai, iš vietos nejudėsime.“

Pasidalinti