Lietuvos septyniolikmečiai rungtynių pabaigoje apmaudžiai krito prieš Ispanijos komandą

Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
FIBA nuotr.

Lietuvos U17 krepšinio rinktinė (2–1) baigė grupės kovas FIBA Pasaulio čempionato grupių etape. Trečiosiose A grupės rungtynėse lietuviai stojo į kovą su Ispanijos rinktinės bendraamžiais ir po atkaklios kovos rezultatu 75:80 pripažino varžovų pranašumą.

Lietuviai po pralaimėjimo A grupėje su 2 pergalėm ir 1 pralaimėjimu užėmė antrąją vietą.

Pirmojo kėlinio pradžia prasidėjo apylygiai ir sužaidus pirmąsias penkias minutęs lietuviai buvo priekyje (7:6). Lietuvos jaunimas apsukų nemažino ir padidino šiek tiek savo pranašumą (15:9). Ispanai rankų nenuleido ir vėl priartėjo prie lietuvių (15:14). Po pirmųjų dešimties minučių Lietuva buvo priekyje – 20:18.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo ispanai, kur vos per 30 sekundžių pelnė 5 taškus ir išsiveržė į priekį (21:20). Didžiąją kėlinio dalį nei vienai komandai nepavyko susikurti didesnio nei trejų taškų pranašumo. Likus žaisti minutę, Bulanovas smeigė tolimą metimą (41:35) ir po pirmųjų 20 minučių mūsiškiai buvo priekyje – 42:35.

Trečiasis kėlinys prasidėjo geriau lietuviams. Po keturių taškų iš eilės musiškiai įgyjo pirmą kartą šiose rungtynėse dviženklį pranašumą (47:37). Ispanai rankų nenuleido ir vėl priartėjo per penkis taškus (49:44). Lietuvos rinktinė neilgai trukus vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (60:48). Nors kėlinio pabaigoje Ispanijai pavyko priartėti (62:56), tačiau Strelčiūnas su kėlinio sirena pataikė tritaškį ir po 30 minučių žaidimo laiko musiškiai užtikrintai laikėsi priekyje – 65:56.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė tikra kova. Lietuviai pradėjo puolime ir gynyboje strigti, o tuo pasinaudojusi Ispanijos rinktinė priartėjo per vieną metimą (70:68). Likus žaisti pusantros minutės ispanai išlygino rezultatą (73:73) ir nieko nelaukęs Tomas Urbelionis paprašė minutės pertraukėlės.

Po pasitarimo grįžus į aikštelę Mikalauskas pataikė sudėtingą dvitaškį nuo vienos kojos ir išvedė mūsiškius į priekį (75:73). Ispanija smeigė tritaškį (76:75) ir likus žaisti 30 sekundžių išsiveržė į priekį. Lietuviai du kartus turėjo šansą persverti rezultatą, tačiau dvi klaidos iš eilės sudaužė visas viltis iškovoti pergalę ir Ispanijos rinktinė triumfavo – 80:75.

Aštuntfinalio etape lietuviai susikaus su trečiąją vietą B grupėje užėmusia Kinijos ekipa (1-2). Mūšis dėl vietos tarp aštuonių stipriausių planetos komandų – jau trečiadienį.

Lietuvos komandai Buika surinko 15, Kajus Mikalauskas – 12, Majus Bulanovas ir Artūras Butajevas (10 atk. kam.) – po 11 taškų.