Lietuvos rinktinė olimpinę atranką pradėjo užtikrinta pergale prieš Meksiką

Marius Grigonis (LTU Basketball nuotr.)

Lietuvos krepšinio rinktinė sužaidė puikų trečią kėlinuką ir užtikrinta pergale pradėjo kovą dėl kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Kazio Maksvyčio vadovaujama rinktinė pirmose atrankos rungtynėse 96:84 nugalėjo Meksikos rinktinę.

Antroje susitikimo dalyje gynybą pagerinę ir greitomis atakomis bei tritaškiais meksikiečius užlieję Lietuvos krepšininkai kitą naktį dėl pirmos vietos grupėje susikaus su Dramblio Kaulo Kranto rinktine.

Mačą sėkmingiau pradėjo meksikiečiai, pelnę pirmus 9 rungtynių taškus. Lietuviai greitai prabudo ir atsakė spurtu 8:0. Pirmajame kėlinuke Lietuvos komanda nesunkiai rinko taškus, tačiau tuo pačiu dažniausiai atsakydavo ir Meksikos komanda. Pirmą kėlinuką Kazio Maksvyčio auklėtiniai laimėjo 29:26.

Antrojo ketvirčio pabaigoje Marius Grigonis pelnė 8 taškus paeiliui ir Lietuvos komandos pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis – 47:35. Ketvirtį sėkmingiau pabaigė Meksikos komanda ir sumažino savo atsilikimą – 49:44.

Iki pertraukos Grigonis surinko 16, o Tadas Sedekerskis – 9 taškus. Priešininkų komandai Joshua Ibarra pelnė 12, o Karimas Rodriguezas ir Fabianas Jamesas surinko po 9 taškus.

Antrą rungtynių pusę Arnas Butkevičius ir Grigonis pradėjo taikliais tritaškiais ir vėl grąžino komandai dviženklę persvarą – 55:44.

Įpusėjus trečiajam kėlinukui Tadas Sedekerskis greitoje atakoje pelnė taškus su pražanga ir Lietuvos komandos pranašumas pasiekė 20 taškų – 70:50. Ketvirtį lietuviai laimėjo net 34:17.

Paskutinis rungtynių kėlinukas tapo formalumu. Susitikimo pabaigoje Meksikos krepšininkai sugebėjo šiek tiek sumažinti atsilikimą. Ketvirtą kėlinuką Meksikos komanda laimėjo 23:13.

Lietuvos rinktinėje taškus pelnė visi 12 krepšininkų. Grigonis surinko 21, Sedekerskis – 12, Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) ir Sabonis (11 atk. kam.) – po 10, Arnas Butkevičius – 9, Rokas Jokubaitis (6 rez. perd.) – 8, Mindaugas Kuzminskas – 7, Ąžuolas Tubelis ir Edgaras Ulanovas – po 5, Donatas Motiejūnas – 4, Tomas Dimša – 3, o Deividas Sirvydis (0/5 trit.) – 2 taškus.

Kitose rungtynėse turnyre italai 114:53 nepasigailėjo Bahreino krepšininkų. Danilo Gallinari ir Nicolo Melli pelnė po 14, Achille Polonara – 13, Awudu Abassas, Giordano Bortolani ir Gugliermo Caruso – po 11 taškų.

Gianmarco Pozzecco auklėtiniai visus kėlinukus laimėjo dviženkliais skirtumais.

Ateinančią naktį, 00:30 val. Lietuva susitiks su Dramblio Kaulo Kranto rinktine, o 3:30 val. Bahreinas stos į kovą su Puerto Riko krepšininkais.