Lietuvos rankininkai iškovojo pirmą pergalę Europos čempionato atrankos turnyre

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Lietuvos rankininkai iškovojo pirmą pergalę Europos čempionato atrankos turnyre (rankinis.lt nuotr.)

Lietuvos rankininkai atsirevanšavo Sakartvelo komandai už skaudų pralaimėjimą trečiadienį Tbilisyje.

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje Lietuvos rinktinė nugalėjo Sakartvelo ekipą rezultatu 35:27 (13:9).

Tai pirmoji Lietuvos rinktinės pergalė 2024 m. Europos čempionato atrankos turnyre, po trijų iš eilės pralaimėjimų.

Šeimininkai sėkmingai pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį 4:0. Be to, jau 6 min. raudoną kortelę gavo vienas kartvelų lyderių Erekle Arsenašvilis. Nors pirmą įvartį Sakartvelo komanda pelnė tik 10-ą min., tačiau vėliau įsibėgėjo ir 20-ą min. persvėrė rezultatą 7:6 savo naudai. Lietuvos rankininkai gan greitai atstatė pusiausvyrą, o kėlinio pabaigoje vėl išsiveržė į priekį 13:9.

Po pertraukos Lietuvos rinktinė persvarą nuolat didino ir iškovojo pergalę aštuonių įvarčių skirtumu. Svečiuose lietuviai kartvelams pralaimėjo didesniu skirtumu 18:32.

Nugalėtojus į priekį vedė Lietuvos rinktinės kapitonas Gerdas Babarskas, pelnęs 11 įvarčių. 7 įvarčius įmetė Tadas Stankevičius, 6 – Deividas Jovaišas, po 3 – Benas Petreikis ir Mykolas Lapiniauskas, po 2 – Aidenas Malašinskas ir Mindaugas Dumčius, 1 – Benas Butkus. Sakartvelo rinktinei po 7 įvarčius surinko Nikolozas Kalandadzė ir Giorgis Dikhaminija, 6 įvarčius įmetė Giorgis Tskhovrebadzė.

„Pergalę lėmė komandos charakteris. Šiandien aikštelėje buvo komanda, buvo nusiteikimas ir kova. Sakartvelas nėra ta komanda, kuriai galima pralaimėti keturiolikos įvarčių skirtumu. Reikia daryti išvadas ilgalaikėje perspektyvoje, kaip kitaip ruoštis tokio lygio rungtynėms, nežiūrint į varžovą, – komentavo Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas. – Progų realizavimas vis dar išlieka didžiausiu galvos skausmu. Šiandien buvo tikslas laimėti penkiolikos įvarčių skirtumu. Jeigu būtume realizavę tinkamai tai, ką susikūrėme, būtume įvykdę tą tikslą arba būtume arti to. Sakartvele mūsų metimų realizacija buvo labai didelė problema. Šiandien esu patenkintas komandos darbu ir nusiteikimu.“

Kitose 6-os atrankos grupės rungtynėse Vengrijos rinktinė namuose 36:27 nugalėjo Šveicarijos ekipą. Visas keturias pergales iškovoję Vengrijos rankininkai jau užsitikrino kelialapį į Europos čempionatą. Antrą vietą užimančios Šveicarijos rinktinės sąskaitoje išlieka 4 taškai. Lietuvos ir Sakartvelo rinktinės turi po 2 taškus.

Į Europos čempionatą pateks dvi geriausios grupių komandos ir keturios geriausios trečią vietą užėmusios ekipos. Geriausios keturios trečią vietą užėmusios rinktinės bus nustatytos atsižvelgiant tik į rungtynes su dviem aukščiausias vietas grupėje užėmusiomis komandomis.

Lietuvos rinktinei lieka dvejos rungtynės. Lietuvos rankininkai balandžio 27 d. Klaipėdoje priims Vengrijos ekipą, o balandžio 30 d. svečiuose kovos su Šveicarijos rinktine.

Šaltinis: rankinis.lt

Pasidalinti