Lietuvos pora pasaulio čempionate pasiekė rekordines aukštumas

Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed. Erikas Ovčarenko/BNS nuotr.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Kanadoje vykusiame dailiojo čiuožimo čempionate pasiekė rekordą ir užėmė šeštą vietą. Tai geriausias šių šokėjų pasirodymas pasaulio čempionatuose.

Vasario mėnesį istorinius bronzos medalius Europos čempionate iškovoję Reed ir Ambrulevičius planetos pirmenybėse dalyvavo septintą kartą. Iki šiol geriausią jų vietą buvo septintą, kurią jie pasiekė praėjusių metų pasaulio čempionate.

Lietuvos šokėjai bendroje sumoje surinko 200.96 balo. Trumpoje programoje pelnė 80,99 balo, o laisvoje 119,97.

Tai geriausias Lietuvos rezultatas per 18 metų. 2006 metais Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko užėmė ketvirtą vietą.

Auksą pelnė Jungtinių Amerikos Valstijų sportininkai – Madison Chok ir Evanas Batesas. Jų pora bendroje sumoje surinko 222,2 balo.

Sidabro medaliais džiaugėsi gausiai vietos aistruolių palaikoma kanadiečių pora Piper Giles ir Paului Poirier (219,68 balo).

Bronzą laimėjo Europos čempionai Charlene Guignard ir Marco Fabbri (216,52).

Pirmenybėse dalyvavo ir kita Lietuvos šokėjų pora – Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala. Atlikę tik trumpąją programą jie bendroje įskaitoje užėmė 31 vietą. Į tolimesnį etapą pateko 20 geriausius rezultatus parodžiusių porų.