Lietuvos olimpinė rinktinė išlydėta į Paryžių: aiškūs vėliavnešiai

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
LTOK nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį išlydėjo olimpiečius į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Kreipdamasis į sportininkus šalies vadovas akcentavo, jog kiekvienas jų nukeliavo nepaprastai toli, įrodė sau ir kitiems, kad kasdienis darbas ne tik atsiperka, bet ir apdovanoja. „Šiandien Jūs nešate ne tik savo, bet ir visos tautos viltis bei svajones. Nuoširdžiai džiaugiamės ir didžiuojamės Jumis bei Jūsų ryžtu atstovauti mūsų šaliai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse“, – kalbėjo Nausėda.

Lietuvos vadovo teigimu, praėjus lygiai 100 metų nuo pirmųjų Lietuvos sportininkų olimpinių startų, šiandienos rinktinės pasiekimai liudija turtingas mūsų šalies sporto tradicijas ir įrodo Lietuvos atletų gebėjimą drąsiai žengti pirmyn ir skinti pergales naujose sporto šakose. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus 50 sportininkų.

„Jau šiandien aišku, kad Lietuvos olimpinės vėliavos sugrįžimas į Paryžių – Jūsų svajonių išsipildymas Paryžiuje – taps Lietuvos sporto istorijos dalimi. Jūsų pavyzdžiu ateityje seks daugelis sportininkų kartų“, – sakė šalies vadovas.

Rytis Jasiūnas (@vee_dranginis nuotr.)

Prezidentas padėkojo visiems treneriams, pagalbininkams, sporto federacijų vadovams, kurie metai iš metų palaiko gyvas Lietuvos olimpines viltis, o olimpiečiams palinkėjo stiprybės ir motyvacijos, akcentuodamas, jog juos palaiko visa Lietuva.

„Tegul kiekviename olimpinės kelionės metre Jus lydi didžiausia sėkmė!“, – sveikinimo kalbą užbaigė šalies vadovas.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pasidžiaugė, kad artėjančios olimpinės žaidynės Paryžiuje ypatingai simboliškos mūsų tautai.

„Juk Prancūzijos sostinėje prieš šimtą metų sulaukėme savo olimpinio debiuto. Mes į olimpinį Paryžių žengiame su žinute, kad vienybė yra didžiausias olimpinis laimėjimas. Olimpiečiams linkiu susikaupimo prieš pačius svarbiausius startus, stiprybės ir pajautimo, kad kiekvienas iš mūsų, lietuvių, visa širdimi siunčiame savo palaikymą. Ir visai nesvarbu kurią vietą užimsite, vien dalyvavimas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse parodo, kad esate tarp ryškiausio pasaulio elito.

Svarbi pagarba visiems varžovams ir visai nesvarbu kas tą dieną laimės. Gerbti reikia ir pralaimėjusį varžovą. Olimpinės žaidynės yra apie apie šias vertybes – vienybės, pagarbos kitam ir sąžiningo varžymosi“, – sakė LTOK prezidentė Gudzinevičiūtė.

Oficialių olimpiečių išlydėtuvių metu į Paryžiaus olimpines žaidynes paaiškėjo ir du atidarymo ceremonijos vėliavnešiai. Jais taps pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvausianti raitelė Justina Vanagaitė-Samuilė ir buriuotojas Rytis Jasiūnas. Tai bus antrosios vasaros olimpinės žaidynės istorijoje, kai kiekviena šalis atidarymo ceremonijoje gali deleguoti po du vėliavnešius – tokia galimybė sudaryta nuo praėjusių olimpinių žaidynių Tokijuje, siekiant užtikrinti lyčių lygybę.

Justina Vanagaitė – Samuilė

Prezidentas Nausėda oficialių išlydėtuvių metų tradiciškai įteikė Lietuvos vėliavą – šįkart būsimai vėliavnešei atidarymo ceremonijoje raitelei Justinai Vanagaitei-Samuilė.

Iki atidarymo ceremonijos likus lygiai dešimt dienų būsimoji vėliavnešė Vanagaitė-Samuilė pasidžiaugė išskirtine privilegija. „Man didelė garbė, kad pirmą kartą Lietuvos istorijoje turėsime žirginio sporto atstovų ir esu viena iš jų. Dar labiau ypatinga yra tai, kad man atitenka ši atsakomybė ir garbė nešti Lietuvos trispalvę atidarymo ceremonijoje. Net neabejoju, kad laukia išskirtinė patirtis“, – sakė raitelė Vanagaitė-Samuilė.

Iškilminga olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija Paryžiuje bus išskirtinė – pirmą kartą vyks ne stadione, o delegacijos bus plukdomos laivais Senos upe. Olimpinė ugnis bus įžiebta Trokadero aikštėje.

Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis.

LTOK informacija

Pasidalinti