Lietuvos moterų krepšinio rinktinė sužinojo varžoves Europos čempionate

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Justė Jocytė (Pauliaus Peleckio/BNS nuotr.)

Šiandien Miese (Šveicarija) ištraukti 2025 m. Europos moterų krepšinio čempionato burtai. Jų metu 36 rinktinės buvo suskirstytos į devynias grupes. Lietuvos rinktinė pateko į C grupę kartu su Belgija, Lenkija ir Azerbaidžanu.

Tiesioginę burtų traukimo ceremonijos transliaciją internetu stebėjęs Lietuvos moterų rinktinės vyr. treneris Rimantas Grigas pripažino, jog burtai atitiko lūkesčius ir Lietuvos moterų rinktinė privalo kovoti dėl kelialapio į finalinį etapą.

„Nori nenori gauni vieną labai stiprią rinktinę, o su kitomis reikia kautis. Belgija – dabartinė Europos čempionė, šalis su giliomis moterų krepšinio tradicijomis. Bet kitos rinktinės tikrai yra įveikiamos ir galime eiti toliau. Visos galimybės mūsų rankose“, – sakė Grigas.

A grupė

Ispanija, Kroatija, Nyderlandai, Austrija

B grupė

Vengrija, Slovėnija, Bulgarija, Suomija

C grupė

Belgija, Lenkija, Lietuva, Azerbaidžanas

D grupė

Didžioji Britanija, Švedija, Danija, Estija

E grupė

Prancūzija, Latvija, Izraelis, Airija

F grupė

Turkija, Slovakija, Rumunija, Islandija

G grupė

Serbija, Ukraina, Portugalija, Šiaurės Makedonija

H grupė

Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Šveicarija, Liuksemburgas

I grupė

Čekija, Vokietija, Italija, Graikija

Grupių nugalėtojos ir keturios antrąją vietą užėmusios rinktinės iškovos kelialapius į 2025 m. Europos moterų krepšinio čempionatą.

Pirmojo kvalifikacinio lango rungtynės vyks 2023 m. lapkričio 9 ir 12 dienomis, antrojo – 2024 m. lapkričio 7 ir 10 dienomis, trečiojo – 2025 m. vasario 6 ir 9 dienomis.

2025 m. Europos moterų krepšinio čempionatas liepos 18-29 dienomis vyks keturiose valstybėse – Čekijoje, Vokietijoje, Italijoje ir Graikijoje. Finalinis etapas numatomas Graikijos sostinėje Atėnuose.

Pasidalinti