Lietuvos merginų U20 rinktinė ruošiasi paskutiniam šokiui prieš savo sirgalius

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Justė Jocytė (FIBA nuotr.)

Druskininkuose šiuo metu vyksta Lietuvos merginų, (U20) rinktinės pasiruošimas artėjančiam Europos čempionatui.

Treniruotėms laiko lieka nebedaug, nes jau netrukus Lietuvos rinktinės kandidatės keliaus į Prancūziją, kur pradės kontrolinių rungtynių maratoną.

Ši vasara išskirtinė, nes tai bus paskutinė vasara kai kurioms žaidėjoms.

Pasiruošimo ciklą ir laiką kiek sutrikdė šiuo metu mokyklose ir universitetuose laikomi egzaminai. Lietuvos rinktinės treneris – Vilius Stašauskas, džiaugiasi sugrįžimu į rinktinės stovyklą ir „paskutiniuoju šokiu“ su 2004 m. gimimo kartos žaidėjomis.

„Aš su šia komanda dirbu nuo U16 rinktinės laikų. Liūdna, kad U20 čempionatas mums yra paskutinis. Ilgametis branduolys padeda pasiruošime, treniruotėse, nes žaidimo braižas mūsų išliko toks pat. Tai palengviną pasiruošimą. Smagu, kad turime naujų žaidėjų, jaunesnių, kurios gerai atrodė sezone savo komandose Moterų lygoje, kitos – Moksleivių krepšinio čempionate. Kai kurios turi šansą užsikabinti už 12-uko, nes gerai atrodo treniruotėse. Planas yra sulipdyti branduolį su jaunimu“, – kalbėjo specialistas.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės puolėja Gerda Raulušaitytė dalijosi mintimis apie sugrįžimą į rinktinę ir artėjantį Europos čempionatą.

„Nuotaikos labai geros. Džiaugiuosi, kad pavyko visoms susirinkti ir jau turime pilnavertiškas treniruotes. Visų buvau pasiilgusi ir smagu po sezono pasišnekučiuoti, sužinoti, kaip joms praėjo sezonas. Šiek tiek gaila, kad tai paskutinė mūsų vasara, todėl turime užbaigti ją gera nata“, – teigė krepšininkė.

Kartu su kitomis jaunimo rinktinės kandidatėmis treniruojasi ir rinktinės žvaigždė – Justė Jocytė, kuri jau anksčiau vedė U16 rinktinę ant sidabro pakylos Europos čempionate 2019 m. ir ant aukso 2022 m. aštuoniolikmečių Senojo žemyno pirmenybėse.

Tiesa, krepšininkė dėl traumos ir toliau atlieka reabilitaciją po atlikto klubo operacijos. Treneris teigia, vis dar nėra aišku ar galės padėti krepšininkė rinktinei.

„Justė treniruojasi su mumis – šiek tiek bendrai su komanda, šiek tiek atskirai su fizinio rengimo treneriu. Žiūrime diena iš dienos, kokia jos situacija dėl kojos. Turės ji išvykti į Prancūziją, kad pasidarytų papildomus tyrimus. Tikimės viskas bus gerai“, – situaciją aiškino V.Stanišauskas.

Jau antrą vasarą iš eilės FIBA U20 merginų čempionatas yra organizuojamas Lietuvoje ir vyks dvejuose Lietuvos didmiesčiuose – Klaipėdoje ir Vilniuje.

Stanišauskas ir Raulušaitytė iš skirtingų pusių apžvelgė laukiantį namų sienų aspektą.

„Kalbėjome ir su treneriais, ir su žaidėjomis, kad kartais tos namų sienos yra gerai, bet kartais prideda ir papildomo spaudimo. Iš patirties galiu pasakyti, kad nėra lengvą. Nors praėjusių metų čempionato merginų rezultatai nebuvo geri, bet vis vien pritraukė daug vietinių žiūrovų dėmesio. Tikiu, kad taip bus ir šiais metais, sulauksime nemažo palaikymo, o tai mums bus papildoma motyvacija“, – tvirtino treneris.

„Manau, kad tai yra didelis pliusas. Žaisime prie savų sirgalių, kas galbūt pradžioje bus šioks toks spaudimas, bet žiūrovų palaikymas bus mūsų šeštas žaidėjas ir suteiks mums papildomos energijos“, – pridūrė Raulušaitytė.

U20 Europos čempionatas vyks liepos 6–14 dienomis.

Pasidalinti