Lietuvos jaunimo rinktinė iškovojo antrą pergalę pasaulio čempionate

Lietuvos jaunimo rinktinė iškovojo antrą pergalę pasaulio čempionate. FIBA nuotr.

Lietuvos (U17) krepšinio rinktinė tęsia grupės kovas FIBA Pasaulio čempionate. Tomo Urbelionio auklėtiniai, antrosiose A grupės rungtynėse rezultatu 95:80 įveikė savo bendraamžius iš Puerto Riko ir užsitikrino kelialapį į kitą etapą.

Pirmąjame kėlinyje vyko itin atkakli kova ir sužaidus pirmąsias 5 minutes rezultatas buvo lygus (8:8). Lietuviai pagerino gynybą, tačiau puolimas vis dar strigo. Kėlinio gale musiškiams pavyko baudų metimais susikrauti nedidelį pranašumą (20:12), bet varžovai užpuolė sekmingai du kartus iš eilės ir po pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė buvo priekyje – 20:16.

Antrasis kėlinys prasidėjo lietuvių spurtu – 9:2 ir pavyko atitrūkti (27:18). Puerto Riko rinktinė nepalūžo ir pasinaudojusi lietuvių klaidomis vėl priartėjo iki penkių taškų. Po pirmųjų 20 minučių Lietuvos rinktinė išliko priekyje – 43:38.

Trečiajame kėlinyje vaizdas pasikeitė. Lietuviai įjungė aukštesnę pavarą puolime ir susikrovė triuškinamą persvarą (62:43). Puerto Rikas bandė sugrįžti ir aptirpdė šiek tiek Lietuvos susikurtą pranašumą (67:55). Bulanovas užbaigė trečiajį kėlinį taikliu metimu iš krašto su sirena, ir lietuviai į lemiamą ketvirtį išėjo turėdami 14 taškų pranašumą – 71:57.

Lemiamame ketvirtyje lietuviai pradėjo dominuoti. Puerto Riko rinktinė niekaip nesugebėjo apsiginti prieš musiškių taiklius metimus ir komandas skyrė jau 24 taškai (83:59). Varžovai rungtynių pabaigoje šiek tiek priartėjo, tačiau to nepakako pergalei, ir Lietuvos jaunių rinktinė iškovojo pergalę – 95:80.

Naudingiausias šįsyk buvo po pertraukos įsisiautėjęs Artūras Butajevas. Jo sąskaitoje – galingas dvigubas dublis (19 tšk., 12 atk. kam.) bei 28 naudingumo balai. Dviženklį taškų skaičių pelnė dar penki lietuviai – Dovydas Buika (18), Kajus Mikalauskas (13), Adomas Pocius, Mantas Liutkevičius (po 12), ir Matas Deniušas (10).

Puerto Riko gretose rezultatyviausias buvo Jordanas Dillas, pelnęs 21 tašką, Justinas Romanas pridėjo 13, Richardas Rosa – 11, Alexanderis Montesas – 9.

Lietuvos trečiosiose grupės rungtynėse lauks kova prieš Ispanijos rinktinę, kuri sutriuškino filipiniečius rezultatu 96:34. Po jų ir paaiškės, kuri komanda užsitikrins pirmąją vietą grupėje. Rungtynės vyks antradienį 15:00 val.