Lietuvos imtynininkas kovos dėl Paryžiaus paralimpinių žaidynių bronzos

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Osvaldas Bareikis (Vytauto Dranginio nuotr.)

Lietuvos paralimpinės rinktinės dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis startavo Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse. Algio Mečkovskio treniruojamas sportininkas O. Bareikis penktadienį dalyvauja J2 negalios klasės svorio kategorijos iki 73 kg varžybų turnyre, kuriame kovos dėl bronzos.

Pirmuoju Bareikio varžovu tapo pietų korėjietis Donghoonas Kimas, kuriam startinėje dvikovoje prireikė pratęsimo, kad įrodytų pranašumą prieš ispaną Sergio Ibanezą Banoną.

Lietuvis buvo žymiai aktyvesnis už savo varžovą iš Pietų Korėjos, bet jam prireikė net pratęsimo, kad gautų „Waza-Ari“ įvertinimą ir būtų paskelbtas daug jėgų pareikalavusios kovos nugalėtoju.

Į antrą kovą ant tatamio Bareikis stojo su kitu Azijos atstovu, japonu Yujiriu Seto, kuris irgi pirmą kovą praleido, o antroje kovoje savo oponentą sudorojo per kelias sekundes ir taip sutaupė nemažai jėgų.

Japonas labai greitai sulaukė „Waza-Ari“ įvertinimo ir pirmavo, o netrukus gavo ir aukščiausią įvertinimą „Ippon”, lėmusį pergalę prieš lietuvį, kuris dalyvaus finalinėje dalyje ir grumsis dėl bronzos medalio. Oponentas bus Prancūzijos dziudo imtynininkas Nathanas Petitas.

„Daug lėmė pirma kova. Osvaldas su korėjiečiu susitiko gal jau penktą kartą, su juo visada tenka kankintis. Žiūrint į gryną kovos laiką, tai gautųsi tikriausiai dviguba kova. Daug fizinių ir psichologinių jėgų atiduota. Kalbant apie japoną, jis yra pirmas pasaulio reitinge. Su japonu mums kažko pritrūko. Galbūt tiesiog jis yra aukštesnio lygio sportininkas. Be to, pirmoje kovoje, kaip ir Osvaldas, jis ilsėjosi, o antroje kovoje gavo vos ne silpniausią varžovą. Į kovą su Osvaldu japonas atėjo labai šviežas ir nepavargęs.

Ieškosime vaistų kovoje dėl bronzos prieš prancūzą. Jis neparankus Osvaldui, nes 10-20 centimetrų aukštesnis, o Osvaldui visada sunku kovoti su tais aukštaūgiais. Tai lemia, kad automatiškai turime eiti į gynybinę stovėseną, nes aukštesnis varžovas „paėmimą“ daro iš viršaus. Na, bet svoris vis tiek abiejų yra vienodas. Abu turi vieną galvą, dvi rankas, dvi kojas. Laimės stipresnis. Tikiuosi, tai bus Osvaldas“, – po rytinės varžybų dalies kalbėjo Bareikio treneris Mečkovskis.

Tai – trečiosios paralimpinės žaidynės Bareikio karjeroje. Mečkovskio auklėtinis debiutavo 2016 m. Rio de Žaneire, o 2021 m. Tokijuje iškovojo Lietuvai bronzos apdovanojimą.

Penktadienį Paryžiuje startavo ir dar vienas Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkas Donatas Dundzys, kuris varžėsi F37 negalios klasės disko metimo varžybose „Stade de France“ stadione. Alytiškis trečiuoju bandymu nuskraidino diską 44 metrus 45 centimetrus ir užfiksavo asmeninį šio sezono rekordą. Vis tik to neužteko, kad Jono Baltrušaičio auklėtinis patektų tarp aštuonių stipriausių. Lietuvos liko 10-as.

Lietuvos rinktinės startų tvarkaraštis (Lietuvos laiku): 

Rugsėjo 7 d., šeštadienis

10.57 val. Plaukimas. Gabrielė Čepavičiūtė (S6 klasė – 100m nugara). Atranka

18.53 val. Plaukimas. Gabrielė Čepavičiūtė (S6 klasė – 100m nugara). Finalas

Rugsėjo 8 d., sekmadienis

10.30 val. Lengvoji atletika. Aušra Garunkšnytė (T12 klasė – maratonas).

Oficialų Paryžiaus paralimpinių žaidynių tvarkaraštį galite rasti ČIA.

Pasidalinti