Lietuvos grupė: aiški favoritė, lemtingas mačas ir autsaiderė Juodkalnija

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
PČ: Lietuva - Meksika (FIBA nuotr.)

Jau penktadienį pasaulio čempionate prasidės antrasis turnyro etapas, o savo pasirodymą pradės ir Kazio Maksvyčio vadovaujama Lietuvos rinktinė.

Antrajame PČ etape mūsiškiams teks susikauti su Graikijos ir JAV rinktinėmis. Tiesa, Lietuva į antrąjį etapą išsinešė visus 3 įmanomus taškus, todėl žengti į ketvirtfinalį užtektų vienos pergalės.

Ją įsirašyti mūsiškiai galės jau penktadienį 15:40 val. Lietuvos laiku prieš Graikiją. Su JAV Maksvyčio kariauna susigrums sekmadienį.

Be šių trijų komandų J grupėje yra ir Juodkalnija.

Realiausia pergalės yra siekti prieš graikus, nes JAV – akivaizdi šios grupės favoritė. Šios rinktinės Steve’as Kerras į pasaulio čempionatą susivežė talentingą jaunimą, čia rungtyniaujantį pirmą kartą, tačiau tai problemų nesukelia nei krepšininkams, nei pačiam strategui.

Nuo praeito pasaulio čempionato, kuriam užėmė 7 vietą, ši JAV rinktinė skiriasi geru susižaidimu ir žavinčiu atsidavimu, „nardant“ dėl kamuolių pirmaujant 40 taškų skirtumu. Pasak Kerro, šią rinktinę sunkiausia yra nuraminti.

Anthony Edwardsas ir Austinas Reavesas demonstruoja nuostabią formą, Joshas Hartas gali būti žemiausias visų laikų atkovotų kamuolių lyderis pasaulio čempionate, o Jalenas Brunsonas ir Tyrese’as Haliburtonas puikiai orkestruoja žaidimo greitį ir ritmą.

Autsaiderė: Juodkalnija

Jau dabar Juodkalnija yra mažiausia šalis istorijoje, patekusi tarp 16 stipriausių pasaulio čempionato komandų. Nors kol kas rinktinė labai garbingai neša 600 tūkst. tautiečių viltis, jų laukia labai sudėtinga užduotis – penktadienį ji bandys įveikti JAV.

Juodkalnijai prireiks nedidelio stebuklo, kad aplenktų kažką iš Lietuvos, Graikijos ir JAV, juo labiau – patekti tarp 2 stipriausių. Visgi jeigu puikiai žaidžiantis Nikola Vučevičius sulauks pagalbos iš Kendricko Perry ar kitų krepšininkų, viskas dar yra įmanoma.

Nikola Vučevičius (Scanpix nuotr.)
Nikola Vučevičius (Scanpix nuotr.)

Pamatyti šalį, už kurią vien Maniloje gyvena 3 kartus daugiau žmonių, tarp 8 stipriausių komandų būtų įspūdinga.

Svarbiausios rungtynės: Lietuva – Graikija

Šios rungtynės nulems viską. Lietuva, kaip minėta, į antrą etapą atsineša tris pergales ir gali užsitikrinti vietą ketvirtfinalyje, jeigu penktadienį paties graikus. Pastarieji į antrąjį etapą pateko per Marytės plauką, kai buvo priversti naikinti 15 taškų deficitą prieš Naująją Zelandiją.

Tokia pergalė graikams suteiks labai reikalingo pasitikėjimo savo jėgomis prieš akistatą su puikiai pažįstamais Europos varžovais.

PČ: Lietuva - Meksika (FIBA nuotr.)
PČ: Lietuva – Meksika (FIBA nuotr.)

Nors su graikais mūsiškiai susitinka vos ne kiekviename Europos čempionate, pasaulio čempionate ekipos iki šiol buvo susitikusios tik 2006 metais, kuomet graikai po pratęsimo triumfavo 81:76.

Tai taip pat buvo paskutinis kartas, kuomet Graikija pasaulio čempionate pasiekė ketvirtfinalį.

Atviras klausimas: ar graikai pakartos Čekijos scenarijų?

2019 metais, kai pirmą kartą buvo pristatytas dabartinis pasaulio čempionato formatas, daug kas klausė, kiek daug galimybių patekti į ketvirtfinalį turi komandos, grupėje užėmusios antrą vietą, ypač jei kita komanda surinko visas 3 pergales.

Abejones sugebėjo paneigti Čekija, kuriai pagelbėjo JAV krepšininkai. Pastarieji pervažiavo tuometinę E grupę, o čekai į kitą etapą žengė iškovoję 2 pergales ir patyrę 1 pralaimėjimą.

Graikijos rinktinė (FIBA nuotr.)
Graikijos rinktinė (FIBA nuotr.)

Antrajame rate JAV nugalėjo Graikiją ir Braziliją bei į ketvirtfinalį žengė iškovoję visas 5 įmanomas pergales. Savo ruožtu Čekija nugalėjo Braziliją bei krito prieš Graikiją. Taip trys grupės komandos surinko vienodą pergalių ir pralaimėjimų skaičių – 3-2. Čekijos surinktų/praleistų taškų santykis buvo +15, graikų – +6, brazilų – -21, todėl į kitą etapą žengė pirmoji rinktinė.

Graikai praeitame pasaulio čempionate tapo tokios situacijos įkaitais, tačiau dabar tikėsis, jog panašūs dalykai nutiks ir J grupėje. Jiems, kaip ir čekams, reikės JAV pagalbos.

Pasidalinti