Lietuvos 3×3 rinktinė – Paryžiaus olimpinėse žaidynėse   

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Lietuvos 3x3 krepšinio vyrų rinktinė dalyvaus olimpinėse žaidynėse

Lietuvos 3×3 krepšinio vyrų rinktinė pasiekė tikslą, link kurio ėjo nuo pat 2017-ųjų, kuomet trijulių krepšinis oficialiai buvo įtrauktas į vasaros olimpinių žaidynių programą.

Gausiai savo tautiečių palaikomi lietuviai Debrecene (Vengrija) vykusioje olimpinėje atrankoje pateko tarp trijų stipriausių komandų ir pasinaudojo paskutine proga užsitikrinti vietą Paryžiaus olimpiadoje.

Ketvirtfinalio etape mūsiškiai stojo į kovą su Ispanijos rinktine, kuri buvo įveikta abejonių nekeliančiu stiliumi – 21:9. Didžiąją dalį taškų Lietuvos krepšininkai surinko tolimais metimais.

Praėję pirmąjį atkrintamųjų barjerą lietuviai pusfinalyje dėl olimpinio kelialapio susigrūmė su lenkais, savo sudėtyje turėjusiais Michalą Sokolowskį, dar vasarį Europos čempionato atrankoje 26 taškais nubaudusį Lietuvos rinktinę. Po apylygio starto lietuviai paėmė iniciatyvą į savo rankas ir galingu finišu pelnė sau olimpinį kelialapį – 21:14.

Rinktinei šįkart atstovavo Aurelijus Pukelis, Evaldas Džiaugys, Gintautas Matulis ir Šarūnas Vingelis.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse 3×3 krepšinio rungtis vyks liepos 30 – rugpjūčio 5 dienomis Santarvės aikštėje (pranc. Place de la Concorde). Turnyre visos aštuonios komandos tarpusavyje susitiks po kartą, o tuomet pirmosios dvi ekipos keliaus tiesiai į pusfinalį, 3-6 vietas užėmusios komandos – į ketvirtfinalį.

Reitingo keliu į olimpiadą prasimušė Serbijos, JAV ir Kinijos komandos, per pirmąsias dvi atrankas tai padarė Latvija ir Nyderlandai, o su lietuviais kelialapius užsitikrino ir Prancūzijos rinktinė bei trečiąją vietą užimsianti komanda – Lenkija arba Mongolija.

Pasidalinti