Lietuvos 20-mečiai triuškinančiai pradėjo Europos čempionatą

FIBA nuotr.

Triuškinančia pergale savo pasirodymą Gdynėje vykstančiame Europos U20 vaikinų čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė.

Laimono Eglinsko auklėtiniai nepasigailėjo bendraamžių iš Islandijos ir sutriuškino šiuos rezultatu 93:63.

Jau pirmajame kėlinyje Pauliaus Murausko vedami Lietuvos krepšininkai susikūrė dviženklį pranašumą, o viso per ketvirtį pelnė dvigubai daugiau taškų nei varžovai – 24:12.

Antrajame kėlinuke Lietuvos krepšininkai nemažino apsukų ir pradėjo triuškinti tritaškiais besirėmusius priešininkus. Ilsėtis komandos išėjo lietuviams pirmaujant 52:21.

Murauskas iki pertraukos pataikė visus 7 metimus ir surinko 17 taškų, 9 atkovotus kamuolius ir 27 naudingumo balus.

Antroje mačo dalyje Eglinskas daugiau davė pasireikšti atsarginiams žaidėjams ir islandams pavyko kiek aplyginti žaidimą.

Murauskas viso ant parketo praleido kiek daugiau nei 19 minučių ir surinko 19 taškų (5/5 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 12 kamuolių ir surinko 33 naudingumo balus.

Motiejus Krivas pridėjo 17 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Dvigubą dublį surinko ir atsarginis vidurio puolėjas Matas Vokietaitis – 12 taškų ir 11 sugriebtų kamuolių. Rokas Jocys pridėjo 14 taškų (4/7 trit.).

Ant parketo pasirodė visi 12 Lietuvos rinktinės krepšininkų ir visi pasižymėjo taškais.

Lietuviai kovą dėl kamuolių laimėjo 63:41. Islandai rungtynėse įmetė 11 tritaškių ir tik 9 dvitaškius.

Kitose D grupės rungtynėse Slovėnijos komanda neturėjo vargo su bendraamžiais iš Juodkalnijos – 81:61. Lietuviai rytoj su slovėnais kausis dėl pirmos vietos grupėje.