Lietuviai talžo suomius: Europoje pergalingai startavo ir „Žalgiris“

Adama Fofana ir Vilniaus „Žalgiris“. Elvis Žaldaris nuotr.

Vilniaus „Žalgiris“ savo sezoną Europoje pradėjo pergale, iškovota Suomijoje.

Vladimiro Čeburino auklėtiniai UEFA Konferencijų lygos pirmajame etape išvykoje 2:1 palaužė rungtynes mažumoje baigusius Vaasos VPS futbolininkus.

Tai buvo antrasis Lietuvos klubų smūgis suomiams šią savaitę. Antradienį Čempionų lygos atrankos pirmajame etape „Panevėžys“ net 3:0 susidorojo su Suomijos čempionais Helsinkio HJK.

Sužaidus kiek daugiau nei pusę pirmo kėlinio Adama Fofana puikiu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų išvedė žalgiriečius į priekį.

Vilniaus komandos futbolininkai iki pertraukos atliko 10 smūgių link varžovų vartų ir kėlė net 7 kampinius. VPS žaidėjai smūgiavo 7 kartus ir kėlė 5 kampinius.

Žalgiriečiai aktyviau pradėjo ir antrą kėlinį, tačiau sužaidus 60 minučių įvartis krito į jų vartus. Po kampinio pasižymėjo Prosperas Ahiabu Deyegbe.

Sužaidus 72 minutes suomių komandos gynėjas Mikko Pitkanenas užsidribo antrą geltoną kortelę ir paliko savo komandą mažumoje.

Ketvirtą teisėjo pridėtą minutę po Joelio Bopesu perdavimo pergalę Lietuvos komandai išplėšė Yurijus Kendyshas.

Vilniaus komandos žaidėjai rungtynėse atliko 25 smūgius link varžovų vartų ir kėlė 8 kampinius. VPS futbolininkai smūgiavo 10 kartų ir kėlė 6 kampinius.

Atsakomosios rungtynės Vilniuje bus žaidžiamos kitą ketvirtadienį, 19 valandą.