„Lietkabelis“ Europos taurės durimis trinktelėjo įveikdamas vienus iš lyderių

BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys facebook nuotr.

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Europos taurėje finišavo aštuoniese įveikdami vienus iš grupės lyderių.

Trečiadienį paskutinėse grupės rungtynėse Nenado Čanako komanda 92:87 parklupdė Klužo U-BT komandą.

Šiame mače „Lietkabelis“ vertėsi 8 žaidėjų rotacija. Rungtynes su Klužo klubu dėl traumų praleido Gediminas Orelikas, Paulius Valinskas ir Nikola Popovičius, o Diante Baldwinas ir sugrįžęs Džordže Gagičius negalėjo būti registruojami.

Tai leido sužaisti rezultatyviausias rungtynes panevėžiečių jaunuoliams Liutaurui Lelevičiui (11 tšk.) ir Nikui Stukniui (8 tšk.).

Panevėžiečiams tai buvo 7 pergalė per 18 mačų. B grupėje jie bent kol kas susilygino su 7-8 vietas užimančiomis komandomis.

Tuo metu šeimininkams šis pralaimėjimas gali būti labai skaudus, jei Las Palmo „Gran Canaria“ įveiks „Budučnost“ ir taip iš garantuotos atkrintamųjų vietos Klužo ekipą nustums į įkrintamąsias.

Šeimininkai rungtynes pradėjo atkarpa 10:4, bet į ją varžovai atsakė savąja 16:3 ir perėmė pranašumą (13:20). Visgi po rezultatyvaus pirmojo ketvirčio minimalų pranašumą turėjo panevėžiečiai (27:26).

Antrojo kėlinio pradžioje spurtavę 12:2 Čanako auklėtiniai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (39:28), visgi ją svečiai iki pertraukos kiek aptirpdė (52:46). Per pirmus du kėlinius panevėžiečiai pataikė 6 tritaškius iš 9 ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

Trečiajame ketvirtyje svečiams iš Rumunijos buvo pavykę išlyginti rezultatą (65:65), bet į lemiamą kėlinį „7bet-Lietkabelis“ sugebėjo nusinešti plius tris (70:67).

Likus mažiau nei trims minutėms iki rungtynių pabaigos Vytenis Lipkevičius padidino šeimininkų pranašumą iki penkių (86:81). Tuomet D.J. Seeley ir Deividas Sirvydis apsikeitė dvitaškiais (88:83), panevėžiečiai apsigynė ir Sirvydis pridėjo du taškus (90:83).

Netrukus Jarrellas Eddie realizavo tris baudų metimus (90:86), svečiai iš Rumunijos privertė varžovus suklysti, bet Andrija Stipanovičius pataikė tik vieną baudą (90:87). Likus kiek mažiau nei trims sekundėms Lipkevičius sumetė abi baudas (92:87) ir įtvirtino pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Sirvydis, per 33 minutes pelnęs 22 taškus, atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 19 naudingumo balų.

Naudingesnis už jį buvo tik Lipkevičius, surinkęs 17 taškų, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 28 naudingumo balus.