Lietuvos rezervinė rinktinė trečią kartą sutriuškino Libano rinktinę

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Lietuvos rinktine (LTU Basketball nuotr.)

Šį vakarą Lietuvos rezervinė rinktinė sužais paskutiniąsias draugiškas rungtynes prieš Libano rinktinę.

Lietuva rezultatu 95:66, sutriuškino trečią kartą iš eilės Libano atstovus.

Pirmieji du susitikimai pasibaigė triuškinamomis pergalėmis (100:71) ir (105:66). Sekmadienį pagrindiniai Lietuvos rinktinės žaidėjai susirinks į stovyklą vykstančią Palangoje.

Kaip ir pats Kazys Maksvytis teigė, tik keli žaidėjai iš rezervinės rinktinės pateks į Lietuvos pagrindinės rinktinės sudėtį.

Rungtynes atidarė svečiai, pelnydami keturis taškus iš baudos aikštelės (4:0). Lietuviams ir toliau nesisekė organizuoti atakų, todėl Sargiūnas perėmė komandos puolimą į savo rankas ir, pelnęs 6 taškus iš eilės, sumažino atsilikimą (9:7). Likus žaisti 2 minutes, lietuvius į priekį tolimu metimu pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė Bendžius (20:19). Lietuviai apsigynė prieš Libano krepšininkus paskutinėje kėlinio atakoje ir išliko priekyje – 24:22.

Antrojo kėlinio pradžioje, po Bendžiaus tritaškio, lietuviai susikrovė didžiausią turėtą pranašumą (29:24). Libaniečiai nesutriko, ir atsakę spurtu 7:0, susigražino iniciatyvą į savo rankas (31:29), kas privertė Maksvytį prašyti minutės pertraukėlės. Po pertraukėlės lietuviai atsakė savuoju spurtu ir susikrovė dviženklį pranašumą (41:31). Per likusį kėlinio laiką Libanas nieko per daug nesusikūrė, ir lietuviai išliko priekyje – 45:36.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo Beliausko dviem taškais su pražanga (48:36). Likus žaisti keturias minutes, lietuviai įgijo rekordinį pranašumą (61:40). Mūsiškiai toliau puikiai gynėsi, išnaudojo savąsias progas ir po 3 kėlinių Lietuva triuškino Libaną – 75:49.

Ketvirtasis kėlinys liko tik formalumas. Likus žaisti 7 minutes, lietuvių pranašumas jau siekė 30 taškų (84:54). Per likusį laiką situacija kardinaliai nepasikeitė ir iškovojo trečiąją pergalę prieš Libaną – 95:66.

Lietuvos rinktinei Sargiūnas ir Bendžius pelnė po 14 tšk., Tubelis – 12, Danusevičius ir Arlauskas po 11, Kreišmontas – 10, Romančenko – 7, Beliauskas – 6.

Libano komandoje Hadidianas – 19, Haidaras – 15, Spellmanas ir Khalilas po 11, Rtailas – 6.

Pasidalinti