LFF prašymas valstybei: per 5 metus – 37 mln. eurų

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Edgaras Stankevičius (Žygimanto Gedvilos/BNS nuotr.)

Ketvirtadienį Lietuvos futbolo klubų, akademijų atstovai buvo susirinkę į Kauną, kur jiems buvo pristatyta Lietuvos futbolo finansavimo programa.

Programa buvo rengta ilgą laiką, o jos pristatyme buvo pateikti pagrindiniai akcentai dėl galimo būsimo Lietuvos futbolo finansavimo.

Projekte per metus valstybės prašoma skirti daugiau nei 7 mln. eurų. Užsibrėžto 5 metų finansavimo tikslas – daugiau nei 37 mln. eurų.

Pristatyme dalyvavo LFF prezidentas Edgaras Stankevičius bei A lygos prezidentas Janas Nevoina.

Pristatymo metu bendruomenės nariai galėjo užduoti jiems aktualius klausimus ir pateikti savo pasiūlymus.

Kaip teigė Stankevičius, norisi įsivesti aiškius kriterijus ir rodiklius, pagal kuriuos būtų galima tikėtis finansavimo iš valstybės.

„Kalbame ne apie trumpą laikotarpį, kad vieną kartą pavyktų gauti finansavimą, norime turėti aiškius kriterijus, aiškiais kriterijais paremtą finansavimą, ar tai būtų per akademinę prizmę, ar per aukštą meistriškumą.

Mūsų pasiūlymas, mūsų programa susideda iš kelių dalių, tai yra kalbame apie sertifikuotų futbolo akademijų pagalbą ir prisidėjimą prie jų, taip pat apie aukštą meistriškumą, kaip A lyga, moterų A lyga ar Pirma lyga ir kad ta pagalba nebūtų vienkartinė, o kad būtų tęstinis projektas, programa, apimanti mažiausiai 5 metus. Kad klubai, akademijos žinotų savo įsipareigojimus prieš bendruomenę ir kad tas rezultatas iš tikrųjų ateitų“, – sakė LFF prezidentas.

Susitikime dalyvavo ir ne vieno klubo atstovas. Vilniaus „Žalgirio“ vadovė Vilma Venslovaitienė teigė besidžiaugianti, kad buvo dėti pirmieji žingsniai.

„Kas labiausiai nuteikia pozityviai ir optimistiškai, tai pradėti žingsniai ta linkme. Privalome vienytis, privalome jungtis, turėti statistiką, argumentus ir eiti į bendradarbiavimą su valstybe, ne tik savivalda.

Kaip sporto klubai mes sprendžiame ir labai daug socialinių klausimų, sportas prasideda nuo vaikų, tai yra ir visa bendruomenė, tėvai, seneliai, o apskritai visas sportas yra ir kultūros dalis“, – mintimis dalinosi ji.

Tuo tarpu Opibet Pirmos lygos valdybos pirmininkas Andrius Markevičius taip pat akcentavo, jog svarbu rasti gerą finansavimo modelį ir kad futbolas, kaip ir visas sportas, turėtų sulaukti dar daugiau investicijų, kurios ateityje gali valstybei ir atsipirkti.

„Valstybės požiūriu mes turėtume patys daugiau investuoti į aktyvumą ir iš to suprasti, kad fizinis aktyvumas sumažina išlaidas ir sveikatos apsaugai, taip pat suteikia prevenciją žalingoms jaunimo veikloms ir manau, kad jei mes neinvestuosime į šią sritį – ateityje turėsime tikrai daug problemų.

Manau, kad galime sukurti produktą, kuris ateityje valstybei galėtų grąžinti daugiau ir finansiškai, jau nekalbant apie kitas pridėtines vertes, kaip jaunimo užimtumą ar sveikatos apsaugą“, – sakė A. Markevičius.

Tuo tarpu Stankevičius dar pridėjo, jog pavyzdys šiai programai yra Sakartvelo pavyzdys. Šalis, pradėjusi įgyvendinti šį projektą, išgyveno nemažą šuolį aukštyn, o ne vienas šalies futbolininkas rungtyniauja ir stipriausiose Europos lygose.

„Sakartvelas 2016-aisiais paleido pilotinį tokios programos projektą ir sėkmingai gyvuoja, matome jų reitingo rezultatus, matome, kokius žaidėjus paruošia nacionalinių rinktinių pavidalu. Ten programa toliau tęsiama, tas finansavimas, požiūris iš valstybės tikrai didėja, to norėčiau palinkėti ir mūsų valdžios atstovams“, – mintimis dalinosi LFF vadovas.

Pasidalinti