Lemiamu metu žibėjęs Dončičius leido „Mavericks“ pergalingai pradėti finalo seriją vakaruose

Scanpix nuotr.

Luka Dončičius lemiamame ketvirtyje suvertė 15 taškų ir padėjo Dalaso „Mavericks“ pergale išvykoje pradėti NBA Vakarų konferencijos finalo seriją su Minesotos „Timberwolves“.

Rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidę Dalaso krepšininkai triumfavo 108:105 ir perėmė namų aikštelės pranašumą.

Likus žaisti 3 su puse minutes po Anthony Edwardso tolimo metimo namuose rungtyniavę Minesotos krepšininkai pirmavo 102:98, tačiau tada pralaimėjo atkarpą 0:8 ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 0-1.

Itin atkakliose rungtynėse viskas sprendėsi paskutiniame kėlinuke. Po Jadeno McDanielso tritaškio „Timberwolves“ pirmavo 89:84, tačiau tada pralaimėjo atkarpą 0:13. Vis tik Dalaso krepšininkai pranašumo neišsaugojo ir po Karlo Anthony-Townso bei Edwardso tritaškių šeimininkai vėl išsiveržė į priekį 4 taškais.

Vis tik paskutinė mačo atkarpa priklausė „Mavericks“ komandai, kurie daugiau nei 3 minutes varžovams neleido pelnyti taškų.

Tradiciškai didžiąją dalį taškų Dalaso komandai surinko Dončičiaus ir Kyrie Irvingo duetas. Slovėnas 15 taškų pelnė paskutiniame kėlinuke, o viso jų surinko 33 bei pridėjo 8 rezultatyvius perdavimus.

Irvingas savo komandą į priekį vedė pirmoje mačo dalyje, kuomet sumetė 24 iš savo viso pelnytų 30 taškų. PJ Washingtonas nugalėtojams pridėjo 13, o Danielis Gaffordas pridėjo 10.

„Maverics“ iš toli pataikė vos 6 metimus iš 25, tačiau tai kompensavo iš baudos aikštelės suversdami net 62 taškus.

„Timberwolves“ rezultatyviausiai žaidė Jadenas McDanielsas – 24 taškai. Komandos lyderis Edwardsas buvo netoli trigubo dublio. Jis įmetė 19 taškų, sugriebė 11 kamuolių ir išdalino 8 rezultatyvius perdavimus.

Townsas pridėjo 16, Nazas Reidas – 15, o Rudy Gobertas – 12 taškų.

Minesotos komandai tai pirmas konferencijos finalas po 20 metų pertraukos. „Maverics“ čia buvo jau prieš 2 metus. Vienintelis titulą jau iškovojęs žaidėjas šioje serijoje yra 2016 metais su Klivlendo „Cavaliers“ tai padaręs Irvingas.

Antrosos rungtynės vėl bus žaidžiamos Minesotoje.