Lemiamos dvikovos MVP Lekavičiaus atodūsis: „Ačiū Dievui“

Lukas Lekavičius (Scanpix nuotr.)

Paskutiniame Eurolygos reguliariojo sezono ture „Žalgiriui“ bilietą į atkrintamąsias pagriebęs Lukas Lekavičius dėkojo fanams už palaikymą ir treneriui už primintą faktą, jog žaista dėl vietos ketvirtfinalyje.

Pats Lekavičius tapo rungtynių MVP. „Žalgirio“ mažylis dvikovoje su Miuncheno „Bayern“ pelnė 20 taškų, iš kurių 12 – paskutiniame ketvirtyje.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs įžaidėjas Kazio Maksvyčio auklėtiniams padėjo triumfuoti 83:80.

„Labai sunkios rungtynės, – po pergalės kalbėjo Lekavičius, patvirtinęs, jog dvikovoje traumą patyrė kolega Isaiah Tayloras. – Pirmoje pusėje nežaidėme gerai, tačiau antroje dalyje pasitempėme gynyboje. Isaiah susižeidė, todėl turėjau pasitempti.

Ačiū Dievui, kad viskas pasisekė. Noriu padėkoti nerealiems fanams. Jie mums suteikė neįtikėtinai daug energijos. Jautėmės tarsi žaistume namuose. Didelis „ačiū“ jiems.“

Po pirmųjų dviejų kėlinių „Žalgiris“ atsilikinėjo 4 taškais, tačiau antroje dalyje gynyboje pasitempę žaliai balti sugebėjo iškovoti žūtbūtinę pergalę.

„Nežaidėme 100 procentų. Atrodė, jog pamiršome, kad žaidžiame dėl atkrintamųjų, – kalbėjo Lekavičius. – Treneris per pertrauką mums priminė, kokios svarbios yra šios rungtynės. Antroje pusėje pasitempėme ir pavyko laimėti.“

Likus kiek daugiau nei minutei iki rungtynių pabaigos „Žalgiris“ turėjo 10 taškų pranašumą, tačiau rezultatui esant 79:69 „Bayern“ spurtavo 8:0 ir deficitą sumažino iki 1 taško. Visgi tuomet prasidėjusiose lenktynėse nuo baudų metimų linijos pergalę įsirašė kauniečiai.

„Tai nebuvo pačios kokybiškiausios rungtynės. Galbūt rungtynių svarba kėlė daug streso, – po pergalės kalbėjo Maksvytis. – Pabaigoje turėjome milžinišką 10 taškų persvarą, bet sužaidėme tragiškai. Nežinau, kaip pavyko išgyventi. Ačiū Dievui ir baudų metimams, kad laimėjome. Vis dar sunku patikėti, kad iškovojome pergalę, bet esame laimingi ir žengiame toliau.

Manau, kad iš šių rungtynių pasisemsime daug patirties. Tai buvo tarsi atkrintamųjų dvikova. Tikiuosi, kad kitose rungtynėse žaisime geriau.“

Ketvirtfinalyje 7 vietą užėmusio „Žalgirio“ laukia akistata su Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“. Šis faktas Maksvyčiui paaiškėjo tik interviu metu.

„Žaisime prieš „Barcą“? Tai puiki komanda su puikiu treneriu, – teigė strategas. – Mums bus lengviau, nes būsime autsaideriai. Vyksime į Barseloną ir bandysime laimėti.“