LeBrono akivaizdoje „Celtics“ priartėjo prie Rytų konferencijos finalo

Jaysonas Tatumas (Scanpix nuotr.)

Jaysono Tatumo vedama Bostono „Celtics“ ekipa priartėjo per pergalę nuo Rytų konferencijos finalo.

Naktį iš pirmadienio į antradienį Joe Mazzulla auklėtiniai išvykoje 109:102 palaužė stipriai nukraujavusią Klivlando „Cavaliers“ ekipą ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3-1.

„Celtics“ tai buvo ketvirta pergalė išvykoje šio sezono atkrintamosiose iš tiek pat galimų.

Šias rungtynes „Rocket Mortgage FieldHouse“ arenoje stebėjo „Cavaliers“ legenda LeBronas Jamesas, komandoje iš viso praleidęs 11 sezonų.

Lemiamu galintis tapti kitas mačas vyks iš trečiadienio į ketvirtadienį Bostone.

Šios nakties mače „Cavaliers“ vertėsi be savo lyderių Donovano Mitchello (blauzdos trauma) ir Jarretto Alleno. Abiejų jų galimybės pasirodyti penktajame mače kol kas nėra aiškios.

Nepaisant jų iškritimo, J. B. Bickerstaffo komanda „Celtics“ vis tiek kėlė nemažai problemų. „Celtics“ ketvirtajame kėlinyje pirmaujant 98:83, „Cavaliers“ spurtavo 12:2 ir likus trims minutėms iki mačo pabaigos atsilikimą sumažino iki 5 taškų – 95:100.

Visgi tuomet Klivlando komandos puolimas pradėjo strigti ir pergale džiaugėsi svečiai iš Bostono.

Nugalėtojus į priekį dar kartą vedęs Tatumas surinko 33 taškus, 11 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvius perdavimus. Jaylenas Brownas pridėjo 27 taškus ir sugriebė 8 kamuolius.

„Cavaliers“ ekipoje gynėjas Dariusas Garlandas surinko 30 taškų ir 7 rezultatyvius perdavimus, Caris LeVertas ir Evanas Mobley (9 atk. kam.) pridėjo po 19 taškų.

Rungtynėse „Celtics“ iš viso metė 24 baudas, kai „Cavaliers“ – vos 7.