„Lakers“ – pirmosios NBA taurės čempionai, Jamesas pripažintas MVP

Lakers komanda (Scanpix nuotr.)

LeBronas Jamesas ir Los Andželo „Lakers“ komanda tapo pirmosios NBA taurės turnyro čempionais.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vykusiame finale „Lakers“ 123:109 patiesė Indianos „Pacers“ krepšininkus.

Dar įpusėjus ketvirtajam kėliniui Jameso kariauna turėjo tik 3 taškų pranašumą (102:99), tačiau tuomet spurtavo 13:0 ir išsaugoję persvarą šventė istorinę pergalę.

„Lakers“ NBA taurę iškovojo nepralaimėję nė vienerių iš 7 jos rungtynių.

Už triumfą Las Vegase vykusiame finale Los Andželo komandos žaidėjams ir treneriui atiteko po 500 tūkst. dolerių, „Pacers“ komandos nariai džiaugėsi 200 tūkst. dolerių čekiais.

Turnyro MVP pripažintas Jamesas.

Visgi nugalėtojų gretose įspūdingiausią pasirodymą surengė ne jis, o Anthony Davisas, pelnęs 41 tašką, atkovojęs 20 kamuolių, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir išrašęs 4 blokus.

Jamesas per 35 minutes aikštelėje surinko 24 taškus, 11 atkovotų kamuolių ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Austinas Reavesas prie pergalės prisidėjo 28 taškais.

Tuo metu „Pacers“ komandoje labiausiai išsiskyrė Tyrese’as Haliburtonas, per 35 minutes pelnęs 20 taškų ir atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų.