Krepšinio federacija perėmė NKL valdymą: „Problema yra didesnė, negu mes matome“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Mindaugas Balčiūnas (Teodoro Biliūno/BNS nuotr.)

Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio federacijos biure vyko neeilinis Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo sprendžiamas Lietuvos antrosios vyrų krepšinio lygos nacionalinio čempionato organizatoriaus teisių panaikinimo asociacijai „Nacionalinė krepšinio lyga“ klausimas.

„Dėl labai stiprios lažybų įtakos mūsų antrai pagal pajėgumą vyrų krepšinio lygai Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomasis komitetas nutraukė sutartį su ja organizuojančia organizacija – asociacija „Nacionalinė krepšinio lyga“, – po LKF VK posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje pranešė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. – Aiškumo dėlei reikia pasakyti, kad įgyvendindama decentralizacijos principą, LKF šį nutarimą gali pakeisti, jei bus įgyvendintos visos vidinės lygos reformos.

Šiandien Vykdomojo komiteto sprendimas yra tam tikra prasme yra istorinis, dėl to, kad tokių kardinalių priemonių nebuvo priimta. Buvo nutraukta sutartis su antros lygos organizatoriais, tai yra pati kraštutiniausia priemonė, bet su policijos pagalba norime sudėti reglamentus, veiksmų algoritmus į teisinę bazę.

Vykdyti prevencinį darbą, nes buvo labai keistų nutikimų, kuomet žaidėjai, sakyčiau, iš atsakomybės nesuvokimo įsitraukė į lažybas ir susigadino karjerą. Net ne visi atvejai yra viešinami. Problema yra didesnė, negu mes matome ją. Su policijos pagalba tikrai galima spręst.”

Pagal Vykdomojo komiteto sprendimą Lietuvos antrosios vyrų krepšinio lygos nacionalinio čempionato organizatoriaus ir vykdytojo teisės yra perduodamos Lietuvos krepšinio federacijai. Toliau LKF atliks sekančius situacijos sprendimo žingsnius:

Klubų licencijavimo proceso vykdymo pavedimas LKF sudarytai komisijai.
Licencijavimo dokumentų išsiuntimas: 2024 m. birželio 28 d.
Klubų pretenduojančių žaisti Lietuvos antroje vyrų krepšinio lygoje dokumentų pateikimas licencijavimui iki 2024 m. liepos 5 d.
Licencijavimui pateiktų dokumentų komisijos vertinimas iki 2024 m. liepos 11 d.
Naujojo asociacijos „Nacionalinė krepšinio lyga” prezidento išrinkimas ir vienasmenio valdymo organo direktoriaus paskyrimas iki 2024 m. liepos 19 d.
Esamo juridinio vieneto vidinių teisinių reglamentų parengimas ir patvirtinimas 2024 m. rugpjūčio 23 d.
Lietuvos antrosios vyrų krepšinio lygos nacionalinio čempionato organizatoriaus ir vykdytojo teisių paskyrimas iki 2024 m. rugsėjo 9 d.

LKF VK patvirtinta klubų licencijavimo komisijos sudėtis:

Mindaugas Balčiūnas, LKF gen. sekretorius
Audrius Biguzas, LKF teisininkas
Rasa Jankauskienė, NKL varžybų direktorė
Giedrius Grybauskas, LKF sąžiningo sporto pareigūnas (Integrity officer)
Irmantas Zabulis, Finansinis auditorius

Spaudos konferencijoje taip pat buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos krepšinio federacijos ir Lietuvos policijos.

„Labai svarbu, kad kartu bandome judėti ta kryptim, kuri yra reikalinga ne tik organizacijoms, federacijai ar policijai, bet kuri reikalinga mūsų valstybei. Turime nemažas galimybes prisidėti prie Lietuvos krepšinio, sporto plėtros savo infrastruktūra, savo pagalba, – pažymėjo Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

– Kalbant apie tą tamsiąją sporto dalį, tai mes irgi turime savo gebėjimus, kompetencijas, kaip bendromis jėgomis užkirsti kelią tiem negeriem dalykam, kurių, deja, pasitaiko.”

Pasidalinti