Krapikas – apie seriją su Mažeikių klubu ir Riverso integraciją

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Gintaras Krapikas (zalgiris.lt nuotr.)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šią savaitę be didesnių problemų užbaigė „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio seriją ir jau kitą savaitę, antradienį, pradės kovą pusfinalio etape.

Kol žalgiriečiai dar turi laiko pasiruošimui ir laukia būsimo varžovo, apie buvusią seriją su Mažeikių „M Basket–Delamode“ klubu ir kitas Lietuvos bei Europos krepšinio aktualijas „Žalgiris Insider“ prenumeratorių tinklalaidėje krepšinio komentatorius Rytis Kazlauskas kalbėjosi su žaliai baltų trenerių štabo atstovu Gintaru Krapiku.

„Turbūt nepasakysiu nieko protingo, bet pagrindė užduotis buvo laimėti abejas rungtynes ir seriją užbaigti kuo galima anksčiau. Pakartosiu trenerio žodžius: ar norėjosi, kad žaistume geriau? Taip pat – taip. Iš asmeninės patirties, kai pirmąsias atkrintamųjų rungtynes pirma komanda žaidžia prieš aštuntą, kur lyg ir viskas aišku, bet, iš kitos pusės, aštunta komanda, Mažeikiai, neturi, ko prarasti. Jie nori išnaudoti tą sceną, žaidžiant prieš „Žalgirį“. Žaidėjai nori individualiai pasirodyti, o komanda – palikti paskutinį gerą įspūdį žiūrovų akyse.

Ypač pirmųjų rungtynių pradžia, po dviejų kėlinių, tik vienas taškas… Tai parodė, kad tokios rungtynės gali būti. Vis tik vėliau reikia įjungti tą didesnę pavarą ir labai greita padidinome tą skirtumą. Labai tikimės, kad su kiekvienomis rungtynėmis gerinsime savo atkrintamųjų formą. Antrose rungtynėse išvykoje nebuvo labai lengvos, bet labai smagu, kad neatvykome į pasimėtymą, kur visi skiria dėmesio, kaip įmesti taškus. Gynyboje atrodėme gerai, puolime norėjosi geriau, bet žiūrint įrašą tikrai susikūrėme daug laisvų ir gerų metimų, kurių nepataikėme. Smagu, kad gynyba laimėjome. Su tokia intencija eisime ir į pusfinalį“, – kalbėjo Krapikas.

Treneris dalijosi mintimis ir apie būsimą laiką iki pusfinalio serijos, iki kurios žalgiriečiai iš viso turės savaitę pasiruošimo.

„Kai yra daugiau laiko, pradedi „protingai“ galvoti apie kiekvieną smulkmeną. Gegužės vidurys yra tas sezono laikas, kai reikia žaisti. Ar tai bus kas antrą dieną, ar kas trečią. Tai jau yra atkrintamosios, visi žino, kad tų rungtynių yra dažniau. Kadangi pasirinkimo neturime, ne pageidavimų koncertas, tai tą laiką išnaudosime ir tokiam kūno paruošimui. Dėl to, kad bus dažnai žaidžiamų rungtynių. Iš kitos pusės, turime atlikti darbą, kad tas kūnas būtų įtemptas, jo negali per daug atpalaiduoti. Dabar yra svarbus dienų planavimas, kada padirbti, kada pailsėti“, – aiškino specialistas.

Krapikas taip pat pasidalijo mintimis apie „Žalgirio“ naujoką Demetre Riversą, kuris pamažu tampa vis svarbesne komandos dalimi. Vos septynerias rungtynes spėjęs sužaisti amerikietis LKL vidutiniškai renka 10,6 taško, 2,6 atkovoto kamuolio, 1,3 rezultatyvaus perdavimo bei 10,9 naudingumo balo.

„Po keleto rungtynių Mitchas jau jaučiasi komandos dalimi. Tai yra žaidėjas, kuris gali žaisti per kelias pozicijas. Jau supratome, kad jis mums gali labai stipriai padėti, nes yra labai gerai pataikantis žaidėjas.

Tų metimų jis neforsuoja, atlieka laiku, kai komanda jį įžaidžia. Stabilumo gal dar kažkiek trūksta, tačiau nieko nuostabaus: jis atvažiavo iš žemesnio lygio komandos ir įsisprausti į jau susižaidusios aukštesnio lygio komandos sudėtį nėra lengva. Bet jam tai sekasi.

Jis rodo pastangas ne tik rungtynių, bet ir treniruočių metu. Iš trenerio gavo pastabų po pirmų rungtynių, bet parodė labai gerą reakciją ir kitose rungtynėse jau įmetė 6 iš 10 tritaškių. Jis pamažu suranda savo vietą ir susipažįsta su tais reikalavimais, kokie šioje komandoje keliami.“

„Žalgiris Insider“ prenumeratoriams skirtoje tinklalaidės dalyje Krapikas kalbėjo apie likusių dviejų dar nepasibaigusių „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio serijų baigtis, apžvelgė būsimą Eurolygos finalo ketvertą bei atsakė į šūsnį sirgalių klausimų.

Pasidalinti