Kovo 11-osios proga – Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidento sveikinimas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
LTOK, Ukrainos ir Lietuvos vėliavos (LTOK nuotr.)

Kovo 11-ąją minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, sveikinimai mūsų šalį pasiekė ir iš Ukrainos olimpinės bendruomenės.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei adresuotame laiške Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Vadimas Gutcaitas sveikina Lietuvą su laisvės švente.

„Ukrainos olimpinės šeimos vardu sveikinu jus ir visus Lietuvos žmones su Nepriklausomybės atkūrimo diena.

1990 m. kovo 11-ąją Lietuva tapo pirmąja sovietų respublika, paskelbusia apie atkurtą nepriklausomybę. Pasirinkdami Europą ir tokias vertybes kaip žmogiškumas, orumas ir laisvė, Lietuvos žmonės parodė drąsos, ištvermės ir stiprybės pavyzdį.

Ukrainos olimpinės ir sporto bendruomenės vardu linkiu jums taikos, sėkmės ir pergalių“, – rašo Gutcaitas.

Jis taip pat padėkojo Lietuvos olimpinei bendruomenei už palaikymą siekiant, kad karą Ukrainoje sukėlusios Rusijos ir jos sąjungininkės Baltarusijos, o ne Ukrainos ir ją palaikančių valstybių sportininkų nebūtų 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

„Pasinaudodamas proga, noriu padėkoti LTOK už nuoširdžią draugystę, palaikymą ir solidarumą su Ukrainos žmonėmis. Jūsų pozicija mums labai svarbi ir šioje sunkioje kovoje suteikia stiprybės“, – sakė Gutcaitas.

Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto vadovas ir anksčiau kreipėsi į Lietuvos sporto bendruomenę. Vasario pabaigoje vykusios LTOK Generalinės asamblėjos sesijos metu jis atsiuntė vaizdo sveikinimą, dėkodamas Lietuvai už pagalbą ir paramą.

„Esu tikras, mes padarysime viską, kad nepamatytume Rusijos ir Baltarusijos sportininkų Paryžiuje vyksiančiose olimpinėse žaidynėse. Padarysime viską, kad mes, Ukrainos ir Lietuvos sportininkai, iškovotume apdovanojimus ir stovėtume ant pakylos“, – kreipdamasis į LTOK narius kalbėjo Gutcaitas.

Šaltinis: LTOK

Pasidalinti