Kovinga nesėkmė: lietuvės kaitino padus Europos vicečempionėms

Justė Jocytė (Pauliaus Peleckio/BNS nuotr.)

Įnirtingai besipriešinusi Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (3-2) sukomplikavo savo galimybes patekti į Europos čempionatą.

Rimanto Grigo auklėtinės Vilniuje 75:83 nusileido Europos vicečempionei Prancūzijos rinktinei (4-1).

Pirmoje pusėje lietuvės kovėsi kaip lygios su lygiomis bei į pertrauką išsinešė lygų rezultatą (40:40). Vis tik prancūzės demonstravo klasę trečiajame kėlinyje, po kurio įgijo dviženklę persvarą (62:51).

Nepaisant to, Lietuvos rinktinė nepalūžo – spurtas 12:0 ne tik ištirpdė deficitą, bet ir išvedė į priekį Grigo auklėtines.

Kelias minutes pranašumas svyravo į vieną ar į kitą pusę, bet lietuvėms daug kainavo neišnaudoti šansai po krepšiu. Prancūzija žaibiškai spurtavo 8:0 ir paskutinėmis minutėmis tapo nebepavejama.

Į Europos čempionatą pateks 14 rinktinių, o dar dvi komandos bus šeimininkai Izraelis ir Slovėnija. Lietuva dabar pretenduoja į antrą vietą B grupėje, tačiau ji patekimo į EČ negarantuoja.

Atranką sudaro 12 grupių. Į pagrindinį turnyrą keliauja visos grupių nugalėtojos bei 4 komandos užėmusios antrąsias vietas. Vis tik pastarąjį skaičių koreguoti gali Izraelio ir Slovėnijos pasirodymai atrankoje.

Lietuva sekmadienį nuo 16 val. Rygoje žais su Ukraina. Jei pavyks laimėti, lietuvės užims antrąją vietą grupėje.

Lietuvių gretose labiausiai išsiskyrė Gintarė Petronytė, kuri per 35 minutes surinko 17 taškų (5/10 dvit., 7/8 baudų), 10 atkovotų kamuolių ir 24 naudingumo balus.

Geriausias rungtynes su moterų rinktine sužaidė 17-metė Justė Jocytė. Jos sąskaitoje per 23 minutes buvo 15 taškų (4/5 dvit., 2/2 trit., 1/2 baudų), 6 rezultatyvūs perdavimai, 5 atkovoti kamuoliai ir 21 naudingumo balas.

Lietuva: Kamilė Nacickaitė 20 (3/6 dvit., 3/8 trit.), Gintarė Petronytė 17 (10 atk. kam.), Justė Jocytė 15 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Laura Juškaitė 13, Giedrė Labuckienė 6.
Prancūzija: Marine Johannes 21, Gabby Williams 17, Marieme Badiane 16, Valeriane Vukosavljevič 13.