Kova su vėjo malūnais: „Real“ sutriuškino Sedekerskio komandą

Real - Baskonia (Euroleague.net nuotr.)

Tado Sedekerskio Vitorijos „Baskonia“ ekipa Eurolygos atkrintamosiose startavo triuškinančiu pralaimėjimu prieš čempionus.

Antradienį praeito sezono čempionai ir reguliariojo sezono nugalėtojai Madrido „Real“ lietuvio komandą sutriuškino 90:74.

Rimtą pareiškimą Chuso Mateo auklėtiniai pateikė jau įpusėjus pirmajam kėliniui, kai pirmaujant 13:11 surengtas spurtas 12:0 ir įgytas dviženklis pranašumas – 25:11.

Antrajame ir trečiajame kėliniuose „Real“ neženkliai padidino pranašumą, o klausimų neliko lemiamame ketvirtyje, kai baskai kone 7 minutes nepelnė nė taško, o „Real“ darkart spurtavo 10:0.

Sergio Llullas smaigstė cirko metimus, Vincentas Poirier galingu dėjimu pakartojo komandos draugo metimą, o baskai nesugebėjo nieko padaryti. „Real“ įsitikinus savo pergale, Duško Ivanovičiaus komanda sugebėjo sumažinti 24 taškus siekusį skirtumą, tačiau tai tebuvo menka paguoda.

Šiame mače karališkojo klubo veteranas Llullas tapo visų laikų rekordininku pagal pelnytus tritaškius. Jų Eurolygoje 36-erių gynėjas yra sumetęs 624.

Atletiškumu, fiziškumu ir ūgiu varžovams akivaizdžiai nusileidžiantys baskai šioje serijoje dar turės verstis ir be Chima Moneke.

Antrosios komandų rungtynės bus žaidžiamo po dviejų dienų Madride, vėliau serija bent vienam mačui kelsis į Vitoriją.

Sedekerskis aikštėje praleido 24 minutes, per kurias pelnė 3 taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 10 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Džananas Musa surinko 16 taškų, 3 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 20 naudingumo balų.

Facundo Campazzo ir Vincentas Poirier pridėjo po 10 taškų, Mario Hezonja visus 9 surinko pirmajame kėlinyje.

Baskų komandoje 15 taškų surinko tik 4 iš 15 metimų „iš žaidimo“ pataikęs Markusas Howardas, Codi Milleris-McIntyre’as (5 rez. perd., 4 atk. kam.) ir Mattas Costello (6 atk. kam.) pridėjo po 14 taškų.