Kosmosas Vilniuje: atkarpą 27:0 laimėję „Wolves“ patiesė „Žalgirį“

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Pauliaus Paleckio/BNS nuotr.

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ surengė neįtikėtiną pasirodymą viduryje rungtynių ir galiausiai palaužė Kauno „Žalgirio“ pasipriešinimą.

Itin dinamiškas „Betsafe LKL“ rungtynes 97:93 laimėjo „Wolves“ krepšininkai. „Žalgiris“ turėjo 16 taškų persvarą antrame ketvirtyje, o trečiajame „Wolves“ pirmavo 20 taškų. Tada vėl į priekį buvo išsiveržusi Kauno komanda, o galų gale triumfavo „Wolves“.

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo nusiteikę viską išspręsti pirmame kėlinuke. Įpusėjus ketvirčiui jie į „Wolves“ krepšį jau buvo suvertę 19 taškų, o varžovams leidę įmesti vos 6. Vis tik aikštės šeimininkai nekapituliavo. Pirmą kėlinuką užbaigė Vaidas Kariniauskas šūviu iš beveik aikštės vidurio sumažinęs svečių atotrūkį iki vienženklio – 17:26.

„Žalgirio“ toks metimas nesutrikdė ir jie netruko pasiekti 16 taškų persvarą – 35:19. Nedas Pacevičius paprašė minutės pertraukėlės, po kurios jo auklėtiniai smogė 16:0 ir išlygino mačo rezultatą.

„Wolves“ ties tuo nesustojo ir pridėjo 10 taškų viršaus – atkarpa prasitęsė iki 26:0 ir neišlaikęs Andrea Trinchieri paprašė pertraukėlės. Iškart po jos italas užsidirbo techninę. Kauno komandos taškų badą ir varžovų spurtą 27:0 nutraukė baudos metimus pataikęs Kevarrius Hayesas – 37:46.

Rasheedas Sulaimonas pridėjo du tritaškius ir komandos išėjo ilsėtis Vilniaus komandai pirmaujant 52:39. „Wolves“ trečią mačo ketvirtį laimėjo net 35:13.

Sostinės komandos vakarėlis tęsėsi ir po pertraukos. Sužaidus ketvirtį kėlinio jų persvara jau pasiekė 20 taškų – 63:43. Žalgiriečiai užsikūrė puolime ir kiek aptirpdė atsilikimą. Ketvirčio paskutinį tašką baudos metimu pelnė Edmondas Sumneris – 77:65.

Lemiamą kėlinį žalgiriečiai pradėjo sėkmingiau ir Evansui įmetus 3 taškus baudų metimais priartėjo iki 6 taškų – 79:73. Rungtynių kontrolę perėmę kauniečiai po Ulanovo taškų įpusėjus kėliniui priartėjo iki 3 taškų – 82:79.

Likus žaisti ketvirtį kėlinuko Rolandas Šmitas vienu tritaškiu išlygino, o kitu ir persvėrė rezultatą – 90:93.

Taškais iš po krepšio atsakė Miniotas, o netrukus Thurmanas vėl išvedė šeimininkus į priekį, o žaisti buvo likusi minutė. Evansas prametė du tritaškius vienoje atakoje ir žalgiriečiai prie baudų metimo linijos pasiuntė Sulaimoną. Šis prametė antrąjį metimą, tačiau kamuolį atkovojęs Hayesas jį atidavė varžovams.

Vėl mesti baudų pasiųstas Sulaimonas padidino „Wolves“ persvarą iki 4 taškų, likus žaisti 7 sekundes.

„Vilkus“ į pergalę vedė R. Sulaimonas – 24 minutės, 27 taškai (4/7 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 7/8 baudų metimų), 2 atkovoti ir 2 prarasti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 pražangos ir 24 naudingumo balai.

Tritaškius šeimininkai liejo net 52 procentų tikslumu (15/29) bei rečiau klydo (10:16), o „Žalgiris“ tai kompensuoti bandė laimėta kova dėl kamuolių (39:33).

Tai buvo jau penktasis komandų mūšis šį sezoną. Pirmąją tarpusavio dvikovą „Wolves Twinsbet“ laimėjo 75:64, tačiau savo arenoje kauniečiai atsirevanšavo su kaupu – 79:55. Tuo tarpu Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalyje „Žalgiris“ startavo laimėdamas 95:76, o antrasis mačas baigėsi lygiosiomis (82:82).

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be Arno Butkevičiaus, Karolio Lukošiūno ir po traumos grįžusio, tačiau nesunkiai kaklą susižeidusio Tomo Dimšos. Vilniaus klubas neturėjo Christiano Mekowulu.

„Wolves Twinsbet“ tapo pirmuoju reguliarųjį sezoną baigusiu „Betsafe-LKL“ klubu bei finišavo trečiojoje vietoje. Tiek jie, tiek žalgiriečiai savo varžovus sužinos po kitų komandų mačų.

„Wolves Twinsbet“: Rasheedas Sulaimonas 27 (4/7 tritaškių), Arturas Žagaras 16 (3/6 tritaškių), Jeffery Tayloras 14 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.), Regimantas Miniotas (10 atk. kam., 3 per. kam.) ir Tre’Shawnas Thurmanas po 13, Garrisonas Brooksas 5 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 19 (1/8 tritaškių, 8 rez. perd., 3 per. kam., 7 išpr. praž.), Edgaras Ulanovas 14 (5 atk. kam., 4 klaidos), Edmondas Sumneris (5 klaidos, 5 pražangos, 3/4 tritaškių) ir Laurynas Birutis (5 atk. kam., 6/7 dvitaškių) po 12, Demetre’as Riversas 11 (3/3 tritaškių), Rolandas Šmitas 10 (6 atk. kam.), Dovydas Giedraitis 7, Kevarriusas Hayesas 6 (8 atk. kam.).