Kosminis atsakas: seriją išlyginęs „Rytas“ „vilkus“ sutraiškė 38 taškais

Kristupas Žemaitis ir Marcusas Fosteris (BNS Foto nuotr.)

Giedriaus Žibėno vadovaujamas Vilniaus „Rytas“ po pralaimėjimo pirmame pusfinalio serijos mače reabilitavosi fantastiniu būdu.

Penktadienio vakarą Lietuvos vicečempionai „Twinsbet“ arenoje net 113:75 nupūtė Vilniaus „Wolves“.

Varžovus nupūtęs „Rytas“ išlygino rezultatą serijoje iki trijų pergalių – 1-1. Trečiosios komandų tarpusavio rungtynės bus žaidžiamos artėjantį pirmadienį taip pat didžiausioje sostinės arenoje.

„Wolves“ pirmadienio mače privalės reabilituotis po didžiausio pralaimėjimo klubo istorijoje. Prieš tai skaudžiausią pralaimėjimą Nedo Pacevičiaus treniruojama komanda buvo patyrusi gruodžio mėnesį Europos taurėje, kai 31 tašku (79:110) nusileido Eurolygoje žaisiančiam „Paris Basketball“ klubui.

Penktadienio mačas neapsiėjo ir be konfliktų – pasibaigus antrajam kėliniui emocijų nesuvaldęs „Wolves“ lyderis Jeffery Tayloras sviedė kamuolį į „Ryto“ gynėją R.J. Cole’ą, o tai išprovokavo masinį susistumdymą.

Jame sudalyvavo ir „Ryto“ treneris, ir klubo vadovas Darius Gudelis.

Pirmajame pusfinalio mače sunkiai startavę vicečempionai šįkart tokios klaidos nedarė – jau pirmajame kėlinyje Žibėno komanda pasiekė dviženklį pranašumą – 30:17, o „vilkų“ gyvybę palaikė tik pirmus 8 komandos taškus pelnęs Tayloras bei 7 taškus pridėjęs Rasheedas Sulaimonas.

Į antrą kėlinį su dviženkliu deficitu žengusi Pacevičiaus komanda sugebėjo trumpam atsigauti ir „Ryto“ pranašumą aptirpdyti iki 2 taškų – 32:34. Visgi tuomet „Wolves“ pradėjo byrėti.

Ilgąją pertrauką „Rytas“ pasitiko turėdamas 17 taškų pranašumą (61:44), trečią kėlinį pradėjo spurtu 18:3 (Justinas Gorhamas jo metu sumetė 9 taškus) ir klausimų dėl mačo nugalėtojo nebeliko.

Žibėno komanda toliau didino atotrūkį, kuris ketvirto kėlinio viduryje galiausiai pasiekė žeminančius 40 taškų – 104:64. „Wolves“ nesugebėjo jo rimčiau apkarpyti ir patyrė didžiausią pralaimėjimą savo istorijoje.

Nugalėtojų gretose taškus pelnė visi 12 registruotų žaidėjų, o rezultatyviausias tarp jų su 16 taškų buvo Gytis Radzevičius.

„Wolves Twinsbet“: Rasheedas Sulaimonas 16, Jeffery Tayloras 14, Artūras Žagaras 9, Tre‘Shawnas Thurmanas ir Regimantas Miniotas – po 8.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 16, Margiris Normantas 15, Martynas Echodas 14 (8 atk. kam., 27 n.b.), Justinas Gorhamas (8 atk. kam.) ir Arnas Velička – po 13, Gytis Masiulis 12 (8 atk. kam.).